Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Sirvilaua suurlaager, mis tõi kokku noori USAst, Kanadast ja Eestist, pakkus huvitavaid laagripäevi kõikidele, sellest saite lugeda VES veegudelt. Enamik laagripäevi olid päikesepaistelised, mõned päevad aga koguni liiga soojad. Varustusjuhil olid suured lootused, et telgid jäävad laagri lõpuni kuivaks ning et neid saab pühapäeva hommikul maha võtta, kokku voltida ning lattu paigutada järgmiseks aastaks. Kahjuks otsustas teisiti ilmataat, kes viimasel õhtul ja kogu järgmine päev kastis laagrit paduvihmaga. See tähendas, et ligi 80 kanvaast telki said täitsa märjaks ning nende kokkupanek pühapäeva hommikul ei tulnud kõne allagi. Sirvilaua suurlaager lõppes 14. augustil 2011 vihmaselt ja kõik telgid jäid metsa alla kuivemat ilma ootama. Varustusjuht nskm Agu Ets saatis laagri juhtkonnale erakorralise kutse tulla järgmiseks nädalavahetuseks taas laagrisse, et telke maha võtta, kokku panna ning lattu vedada. Oli vaja teha ka muid koristamistöid nagu laudade, tööriistade ja muude asjade vedamine all-laagritest tagasi lattu. 20.-21. augustil ilmus kohale 12 töövalmis inimest. Nad vehkisid kõvasti tööd ning said enamiku telkidest kokku panna ning palju koristamistööd ära teha. Aga ilmataat polnud veel lõpetanud Sirvilaua suurlaagri kimbutamist. Pühapäeval kell kolm hakkas jälle vihma sadama ja telkide kokkupanek pidi pooleli jääma. Metsa alla jäi püsti veel 15 telki ning söögisaali lakke oli kuivama riputatud 4 telki. Jälle oli tegemist paduvihmaga, mis tegi metsa alla jäänud telgid uuesti läbimärjaks. Telkide olukord läks taas kriitiliseks, sest laupäevaks, 27. augustiks oli oodata orkaani Irene saabumist New Jerseysse. Kolmapäeval, 24. augustil, reageerides varustusjuhi teisele abipalvele, tuli kohale kuus inimest skaudi/gaidi perest, et viimased telgid ilmataadi eest päästa. Nende hulgas oli kolm inimest, kes olid juba eelneval nädalavahetusel laagri koristamistööle õla alla pannud. See rühm mitte ainult ei lõpetanud telkide töö, vaid lammutas ehitised, pani ehituspuud hoolikalt varju alla ning tegi mitmed vajalikud koristustööd, et valmistada laagriplats orkaani tulekuks. Varustusjuht tahab avalikult tänada neid inimesi, kes oma aega ohverdasid ja kolme päevaga tegid ligi 160 töötundi laagri korrastamise  nimel. Sellesse erakordsesse rühma kuulusid Agu Ets, Henrik Kajak (Torontost), Allan Laupa, AJ Laupa, Silver Laur, Leelo Linask, Kaja-Kai Ojamaa, Alex Pillion, Kalev Roomann-Kurrik, Gunnar Tamm, Heili ja Tarmo Tammaru, Peeter Tõõtsov, Alex Wilson ja Tom Wilson. Tänu nende inimeste tööle on laagriplats ja laagrivarustus valmis järgmise aasta laagriks. Agu Ets, nskm  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo