Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Nagu ikka septembris, kui president Ilves koos teiste riigipeadega osaleb ÜRO Peaassambleel New Yorgis, leiab ta ka aega kohtuda kohalike eestlastega Eesti Majas. Presidendi jaoks on tee Eesti Majja väga tuttav – enda sõnul on ta maja külastanud juba 54 aastat – ja kohalikud eestlased saavad Eesti elust värske ülevaate. Seekord oli president Ilvesel rõõm meile teatada, et Eestil läheb erakordselt hästi – 8,3% majanduskasv on Euroopa kiireim ning Eesti on ainuke riik Euroopa Liidus, kes täidab kõiki nõudeid. Ka laenukoormus on meil hetkel väikseim. President ütles, et Eestil on edukaid alustavaid IT-firmasid, start-up’e, viimati ühel suurel mõõduvõtmisel Londonis oli 20st edukast IT firmast koguni 4 Eestist. President mainis ka ulatuslikku programmi “Talendid koju”, mis eesti ajakirjanduse andmeil on siiani võõrsilt tagasi toonud 5 eestlast. Kahjuks ei kuulnud me aga midagi programmidest, mis hoiaksid kodus neid kümneid ja kümneid eesti peresid, kes iga kuu Eestist lahkuvad, sest neil pole tööd või ei võimalda väike palk neile inimväärset elu. Soome ajakirjanduse andmeil on ainuüksi Helsingi ümbruse koolides mitmekordistunud eesti õpilaste arv ja neid tuleb iga nädal juurde. “Tore on teenida kiitust välismaailmast, aga Eesti riiki hoiab püsti siiski Eesti rahvas, kelle heaolu suurendamisest ei kuulnud täna me sõnagi,“ lausus kokkuvõtvalt üks vanema põlve kohalik eestlane pärast presidendi kõnet.    Külakosti tõi kokkutulnuile seekord New Jersey laulukoor Schola Cantorum on Hudson, kes oli ette valmistanud terve kava Eesti muusikast ning esitas seda loomulikult ka Eesti keeles. Tegemist oli kontsertkavaga, mida koor esimest korda esitas suure eduga tänavu kevadel. Kuulata ameeriklaste tunderikkas esituses Tõnis Mäe “Palvet” (Hoia, Jumal, Maarjamaad...) tõi nii mitmelegi pisarad silma. Lisaks oli kavas Pärt, Cyrillus Kreek, Mart Saar, Tõnis Mägi, Veljo Tormis ja Gustav Ernesaks. Vast ainult Tormise regilaulu-ainelise muusikaga jäi koor veidi jänni – Tormise laulmiseks peab oskama oma häält veidi teistmoodi kasutada kui seda tavaliselt tehakse – kuid kõiges muus kõlas koor suurepäraselt. Kõlava ja võimsa eesti hümni laulmisega teenis publik  omakorda koorilt suure aplausi. Kuna tegemist oli EM hooaja esimese suurema üritusega, oli kokkutulnuil rõõm taas kohtuda peale suvepuhkust. Ka presidendipaar näis end hästi tundvat ja veetis mitu tundi kohalike eestlaste ja nende külalistega  vesteldes ning tervitustele vastates. Pildid üritusest on väljas EM kodulehel www.estonianhousenewyork.com  Kärt Ulman

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo