Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Nagu juba tavaks, leidis president Toomas H. Ilves ÜRO Peaassambleel osale-mise kõrvalt  aega ka kohalike eestlastega kohtumiseks ning 25. septembril koguneski New Yorgi Eesti Majja oma paarsada kaasmaalast.
President oli samal päeval pidanud ÜROs kõne, milles  rõhutas, et majanduskriisi kõrval ei tohiks unustada teisi maailmale olulisi teemasid: kliimamuutused, rohelise ja taastuvenergia kasutamine, rahvusvaheline julgeolek, sh küberjulgeolek, stabiilsuse tagamine Afganistanis ja humanitaar-abi sihtpärane jagamine ning sooline võrdõiguslikkus. Presidendi kõne täistekst on kättesaadav tema kodulehel www.president.ee
New Yorgi Eesti Majas ütles kokkutulnuile tervitussõnad EV peakonsul New Yorgis Jaanus Kirikmäe.
NY Eesti Haridusseltsi esimees Toomas Sõrra andis president Ilvesele üle sümboolse NY Eesti Maja võtme, öeldes, et ta on alati teretulnud NY Eesti Majja nagu oma koju.
Virve Lane ja Teve Guerra, NY Eesti Kooli juhatajad, tänasid presidenti Eesti riigi poolt koolile saadetud õpikute eest ning kinkisid presidendiperele mälestuseks Eesti koolipere pildi koos NY Eesti Kooli t-särkidega.
President Ilves andis sõnavõtus põhjaliku ülevaate Eesti hetkeolukorrast, rõhutades, et Eesti majandus näitab stabiliseerumise märke ning et Eesti taotluseks on endiselt liitumine euroalaga.
“Eesti presidendi roll on rääkida asjadest ausalt, neid mitte ilustades," ütles Ilves ning loetles Eesti parlamendi ja valitsuse olulised väljakutsed: hoida välisvõlg väiksena ja eelarvedefitsiit euroga liitumiseks vajalikul tasemel, samas ilmutades sotsiaalset tundlikkust nende suhtes, kellel on praegu kõige raskem.
Samas ei kõlanud presidendi kõnest midagi uut, sarnase  majandusülevaate saab iga tõsine huviline nii inglis- kui eestikeelsest meediast kokku panna. Presidendilt oleks oodanud sisukamat sõnumit või kindlustunnet sisaldavat kava nende kümnete tuhandete aitamiseks, kes kodumaal masu rataste vahele on jäänud või kasvõi mõttevahetuse algatamist antud teemal. Kiretust majandusülevaatest oleks võinud minna ühe sammu võrra kõrgemale.
Ametliku osa lõpuks esinesid kokkutulnuile kohalikud andekad muusikud - sopran Kristi Roosmaa ja pianist Triin Laul. Roosmaa kaunis esituses kõlasid Gershwin’i igihaljas “Embraceable You”, Valgre klassikaline “Muinaslugu muusikas” ning Kander/Ebb’i “New York, New York”. Triin Laul esitas lisaks professionaalsele klaverisaatele tundlikult Elleri soolopala  “Meditatsioon”.
Järgnevalt said kõik soovijad presidendipaariga paar sõna vahetada ning nendega koos pilti teha. Presidendipaar oli heas tujus ja sõbralik, tundes siiralt huvi  kohalike eestlaste elu-olu vastu. Kokkutulnud kasutasid võimalust agaralt, presidendile anti üle lilli ja sooviti jõudu tema raskes ametis.
Pildid ürituselt on üleval NY Eesti maja kodulehel www.estonianhousenewyork.com
Kärt Ulman

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo