Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Oktoobrikuu esimesel päeval oli ERKÜ juhtkond kutsutud suursaadik Väino Reinarti residentsi, et  arutada käesoleva hooaja tegemisi ning plaane.

ERKÜ’t olid esindamas president Marju Rink-Abel, Viiu Vanderer, Erik Puskar, Ülle Ederma ja Gris Livieri ning osales ka Karl Alatau JBANC’ist. Saatkond oli esindatud täies koosseisus: suursaadik hr Reinart, suursaadiku asendaja Küllike Sillaste-Elling, poliitika-diplomaat Aap Neljas, majandusdiplomaat Viljar Lubi, pressiatashee Terje Raadik, kaitsenõunik Meelis Kiili, suursaadiku abi Elis Moss, administraator  Mirja Kiviberg ja raamatupidaja Jaan Tohver.
Esmalt tutvustas suursaadik asjakohaseid aktuaalseid teemasid ning vastavate alade ametnikud lisasid täpsustusi:
- Eesti aukonsulid Ühendriikides – protsess aukonsuliks saamiseks on pikaajaline, kuid eesmärgiks on tulevikus saada aukonsul igasse osariiki.
- Koostöö Ühendriikide ametnikega Euroopa Liidu teemadel (juba selle aasta novembris on oodata Eestist kõrgeid ametnikke nimetatud teema aruteludeks).
-  Julgeolekupoliitika - Ida-Euroopa, sealjuures nende toetamine (Georgia, Ukraina), NATO uus strateegiline kontseptsioon, küberjulgeolek, energiajulgeolek, Afganistani missioon.
- Majandus – tähtsus ekspordil ja investeeringutel ning võimalikult vähesed kaubanduspiirangud (hr. Lubi kommenteeris seda järgnevalt: “Enne on Eesti riigil vaja rikkaks saada ja siis saame alles arvestatavateks kaasarääkimisel poliitika vallas”).
- Viisavabadus – võimalik Ühendriikide-poolne maksu kehtestamine ESTA’le (The Electronic System for Travel Authorization). Samuti tuli suursaadikul siinjuures märkida, et kõik Eestist tulevad esinejad, kelle kontserdi/etteaste eest ka mingisugust sümboolset korjandust tehakse või raha küsitakse, vajavad Ühendriikidesse tulemiseks tööviisat.
- Venemaa teemad.
- Suhted ajakirjanikega, meedia korrigeerimine.
- Ajaloo ümberkirjutamine – välisministeeriumis on spetsiaalsed ametnikud palgatud tegelemaks nende küsimustega.
Pärast nimetatud teemade kajastamist saatkonna ametnike poolt tutvustas Marju Rink-Abel ERKÜ prioriteete, mis poliitilisel tasapinnal on ligikaudu kattuvad, nagu näiteks käimasolev arutelu raketikilbiga seonduvast, Ida-Euroopaga tegelemise tähtsus, Venemaa jne. Pr Rink-Abel andis teavet ka teiste tähtsate arutelude ja plaanide kohta ERKÜ juhtimisel. Esmalt siis Lääneranniku Eesti Päevadest osavõtt ning ERKÜ tutvustus kahe aasta pärast Seattle’is. Organisatsioonide kongressi korraldamine 14. novembril 2009 Lakewoodis, kus ERKÜ president palus saatkonna ametnike esindatust ja mida lahkesti lubati. ÜEKN’i aastakoosolek 20. märtsil saatkonnas, mille käigus lubas suursaadik korraldada vastuvõtu osavõtjatele. Järgmisel aastal leiavad aset ka ERKÜ valimised, mille kohta on võimalike täpsemalt lugeda leheveergudel lähiaegadel. Samuti kui on soovijaid, siis ERKÜ’l on müügiks veel Sentence: Siberia ning Singing Revolution raamatuid.
Kahetunnise töise vestluse käigus said selgeks nii saatkonna kui ka ERKÜ tööplaanid ning nägemused. Suursaadik loodab, et sügisene koosolek saab traditsiooniks igal aastal  ning aitab kaasa koostöösuhetele väliseestlaste ja saatkonna ametnike vahel. Kohtumise käigus kinkis V. Vanderer suursaadikule Lakewoodi eestlust tutvustava raamatu ja Ülle Ederma Seabrook’i juubeliraamatu. Kohtumise ametliku osa lõpetas vestlus vabamas õhkkonnas suursaadiku abikaasa Kaire Jürgenson’i poolt valmistatud toite maitstes.

Gris Livieri

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo