Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Riigikogu liige ning kahekordne endine peaminister Mart Laar viibis abikaasaga Los Angeleses ning kohtus sealsete eestlastega.
Laar tuli Kaliforniasse Ronald Reagani Sihtasutuse kutsel esinema suurkonverentsil, kus tähistati Berliini müüri languse 20. aastapäeva.  Konverents toimus Los Angelese äärelinnas Simi Valleys asuvas Reagani Raamatukogus ning osavõtjate arv ületas 500 inimese. 
Laar osales paneelil koos Tshehhi president Vaclav Klausi, Poola endise abipeaminister Leszek Balcerowiczi, ajakirja Forbes esimees Steve Forbesi ning teiste prominentidega. Paneeli moderaatoriks oli The Economist ajakirja kesk- ja idaeuroopa kirjanik Edward Lucas teemal “Müürilanguse lõpetamata pärand”. 
Mart Laar oma sõnavõttudes meenutas, kuidas president Reagani poliitika Nõukogude Liidu suhtes andis lootust tolleaegsetele dissidentidele.  Ta toonitas, et taasiseseisvunud ida-euroopa riikide majanduslikud tulemused on olnud erinevad ja neil sihikindlatel riigijuhtidel, kes pooldasid avatud ning läbipaistvat valitsust, madalat maksu- ning tollireziimi ja kes ainult valikuliselt rakendasid lääne ekspertide soovitusi, olid suuremad saavutused.  Ta eriti rõhutas Eestis rakendatud ühtset maksutaset, mis hiljem levis teistesse riikidesse. Tema sujuvaid kommentaare tunnustati tugeva aplausiga.
Päevapikkusel konverentsil esitati mitmeid huvitavaid külgi Ronald Reagani saavutustest külma sõja lõpetamisel.  Reagani administratsiooni tippkujud George Shultz, Edwin Meese, Richard Allen j.t. meenutasid endise presidendi järjekindlust sovjeti võimu kukutamisel. Kirjalikud tervitused loeti ette nii Daam Margaret Thacherilt kui ka Mihhail Gorbachovilt.
Kuulajaskonnas oli näha paljude idaeuroopa riikide esindajaid. Eestlaste seast oli kohal aukonsul Jaak Treiman, Valli Treiman, Malle Tael, Helle Girey, Inge Pus-kar ning Arne Kalm.
Laarid pikendasid oma visiiti Lõuna-Kaliforniasse, et osaleda kohalike eestlaste üritustel. Los Angelese Eesti Selts korraldas vastuvõtu, kus endine peaminister esines põhjaliku sõnavõtuga Eestis toimuvast ning vastas paljudele küsimustele. Los Angelese Eesti Luteri koguduse tavalisest jumalateenistusejärgsest kohvilauast võttis osa ootamatult suur arv inimesi, et kuulata hr. Laari päevakohast sõnavõttu. Toimusid ka mitmed eraviisilised kohtumised kolme päeva jooksul. 
Laarid naasesid Eestisse 11. novembril.
Arne Kalm

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo