Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Igal õppeaastal toetab Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides stipendiumiga 320 eurot ühte kõrge õppe-edukusega ning aktiivset Tallinna Üli-kooli magistriõppe tudengit, kelle uurimistöö on seotud Eestiga. Sellel aastal laekus stipendiumikonkursile viis avaldust ning komisjon otsustas stipendiumi määrata Liis Jõhvikule, kes alustas eelmisest sügisest õpinguid Tallinna Ülikooli ajaloo magistrantuuris. Möödunud kevadel kaitses ta bakalaureusetööd, millega saavutas üleülikoolilisel teadustööde konkursil esimese koha. Bakalaureusetöös uuris ta meeste ja maskuliinsuste kujutamist Eesti naisteajakirjades Nõukogude ajal.

Sellest johtuvalt on Liis otsustanud magistritöös analüüsida sugude rekonstrueerimist Nõukogude Eesti laste- ja noortemeedias. Tema magistritöö eesmärk on mõista laste ja noorte ühiskondlikusse soosüsteemi hõlmamise protsesse ja praktikaid ja seda, kuidas lapsed ja noored ise ühiskonnaga suhestusid ning soolisi kuvandeid reprodutseerisid.
Pärast magistriõpinguid soovib Liis võimalusel edasi õppida doktorantuuris. Ülikoolis on ta juba praegu aktiivne üliõpilane – koos kaastudengitega asutas ta eelmisel kevadel Nõukogude Ajaloo Uurimise Keskuse.
Järgmisel semestril plaanib Liis minna külalisüliõpilasena Viini Ülikooli. Sealne naiste- ja sooajaloo õppekava annab tema uurimisele kindlasti olulist lisaväärtust nii professionaalses kui ka praktilises võtmes.
See on teretulnud, et Eestis hakatakse uurima Nõukogude aja mõju Eestile ja eestlastele.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo