Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kool ootab kõiki mälestusi

New Yorgi Eesti Kool asutati 18. oktoobril 1939. aastal Harlemis. Kooli juhataja oli tolleaegse New Yorgi peakonsuli Johannes Kaivu abikaasa Salme Kaiv. Esimesele koolipäevale tuli kohale 20 last. Tunnid toimusid reede õhtuti. 1947. aastal sulges tolleaegne kool oma uksed, et uuesti alustada aastal 1950 ja seda juba praeguses New Yorgi Eesti Majas. 

 

Tänasel päeval on paljugi muutunud algusaegadest. 

Tunnid toimuvad kaks korda kuus laupäeviti, sest õpilased tulevad kohale päris kaugelt. Tänu segaabieludele ei räägi lapsed enam nii kaunist eesti keelt. Sellegipoolest on kool igati elujõuline ja koolipäevadel on New Yorgi Eesti Maja täis siginat-saginat.  Varsti on saabumas koolil 75. aastapäev. Nagu on heaks kombeks, tuleb juubelit tähistada suurejooneliselt. Kindlasti on kõikidel kunagistel ja praegustel  õpilastel, õpetajatel või lastevanematel toredaid mälestusi, mida teistegagi jagada.  Seega kutsume üles kõiki kirjutama oma meenutusi New Yorgi Eesti Kooli ajaloost. Ootame ka intervjuusid endiste õpetajatega ja koolijuhatajatega. Väga teretulnud on koopiad vanadest fotodest (koos kirjeldusega pildid toimuvast), dokumentidest, koolipäevikutest jne jne. Eriti oodatud on materjalid 1940-1970 aastatest. Ootame ka klasside nimekirju, et täiendada olemasolevat vilistlaste nimekirja. Saabunud materjalidest koostame New Yorgi Eesti Kooli mälestuste raamatu. Materjalid pannakse üles ka kooli koduleheküljele ning avaldatakse meedias.    

Ootame kõiki mälestusi, jutte, dokumente ja fotosid aadressil:  243 East 34th Street, New York, NY 10016 märksõnaga Eesti Kool 75 või emailil: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

Tähtaeg on 1. oktoober  2013. 

Küsimuste ja ettepanekutega pöörduda This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

Merike Barborak NY Eesti Kooli juhataja  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo