Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

yhispiltFoto: Rein Linask

August on möödas ja selle kuu mälestuste hulka kuuluvad Järvemetsa laagris „Vaprus” veedetud päevad. Iga-aastane USA Eesti Skautide ja Gaidide Malevate laager toimus 10.-18. augustil, mil Lakewoodis, NJ, paiknev laagriala täitus rõõmsate noortega.


Ruttu-ruttu seati telgid üles ja laupäeval, 10. augustil marssisid vormis gaidid ja skaudid, hundud ja hellakesed peaväljakule, et heisata lipud ja avada laager. Komandant nskm Taivo Ets juhatas laagrilised väljakule „Star Wars’i” tunnusmeloodia marsi saatel. Praost skm Thomas Vaga pidas avapalvuse ja esimesena tervitas kohalviibijaid Eesti Skautide ja Gaidide Sõprade Seltsi Liidu esimees skm Mati Kobin. Kohe ruttasid malevate juhid ngdr Leena Kangro ja skm Gunnar Tamm Matit õnnitlema tema juubelisünnipäeva puhul ja kinkisid talle kena laterna.
ESGSSL on teatavasti laagriala hooldav organisatsioon. Gunnar rääkis, kuidas supertorm Sandy oli teinud laagrialal palju pahandust. Koristamistöödel olid käed külge löönud mitmed abilised, eriti Tooni Männik, perekond Laupa ja Mike Sheppard. Tänu neile sai tänagi Liidu juht Mati Kobin laagriala üle anda laagrijuhtidele – ngdr Hillevi Etsile ja skm Gunnar Tammele. Skautmasterite Kogu juhataja skm Tiina Fischgrund rõhutas oma sõnavõtus, et Liidul on ka rahalist toetust vaja, et meie armas Järvemetsa püsima jääks.
Rõõmsaks toiminguks sai skautjuhi Silver Lauri ülendamine nooremskautmasteriks. Seejärel tervitasid kohalviibijaid välis-Eesti Gaidide Liidu peagaid gdr Ingrid Kütt Kanadast ja Eesti Skautide Liidu peaskaut skm Rein Linask. Gdr Tiina Ets tervitas USA Eesti Gaiderite Kogu koondise nimel. Eesti Skautide Ühingu peaskaut skm Kristjan Pomm, kes oli Eestist Kajakate rühmaga kaasa lennanud, ütles, et see on vapper tegu, et juba 50+ aastat on siin Järvemetsal peetud eesti skautlike noorte laagreid. Ta andis laagrijuhtidele kingitused – Kajakate logoga „võlujoogi” hoidjad. Oli tulnud tervitus ka USA esimese eesti skautlaagri juhilt skm Elmar Saarniidult.
Nüüd võis laagrielu alata täie hooga! Pärast ühispildistamist sammus iga grupp oma all-laagrisse, et jätkata ülesehitustööd. Õhtul istuti koos hubastel tutvumislõketel.
Kuna mitmed liikmed olid juba külalistena või laagrilistena kohal, siis peeti selsamal õhtupoolikul ka USA Eesti Gaiderite Kogu koondise koosolek. Osana programmist rääkis gdj Anne Holda oma tööst õige gaidivormi riide ja lõigete hankimisel. Tahame, et igal gaidil ja hellakesel oleks korralik ja nõuetekohane vorm! Skaudid ja hundud saavad oma vorme osta igast USA skaudipoest, aga gaidid-hellakesed ei taha mitte kuidagi oma kaunitest lipusinistest vormidest loobuda. Ja neid tuleb ise õmmelda.
Lähemalt laagri tegevusest, noorte naljadest ja seiklustest ning meeldejäävatest sündmustest edaspidistes artiklites.
 
gdr Tiina Ets

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo