Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

nyekNew Yorgi Eesti Koolis said kõik lapsed Jõuluvanalt kingitusi.   Foto: Siiri Lind

 

Jõulupeod on ühed toredad peod ja eriti tore, kui Ilmataat ka veel lund saadab. Hoolimata tuisusest ilmast oli 14. detsembril New Yorgi Eesti Maja saal täis rebaseid, jäneseid, hunte, karusid, kasse, koeri, kitsi ja teisi kummalisi tegelasi. New Yorgi linnas loomad?

 

Saladuskatte all võib öelda, et tegemist oli hoopis  Eesti Kooli lastega, kes valmistusid esitama näidendeid, mida nad olid sügisest saati harjutanud. Aitäh siinkohal meigikunstnik Anolile, kes paljudele näitlejatele vahvad näomaalingud tegi.

 

Kõige pisemad ja kõige vapramad lapsed eelkoolist ja lasteaiast esitasid Ellen Niidu “Rongisõit”. Veidi vanemad lapsed esitasid modifitseeritud versiooni tuntud rahvajutust Kakuke. Nende esituses oli tegemist Pannkoogikesega, milliseid meie armsad kokad Inna ja Aarne igal koolipäeval lastele küpsetavad. Kõige vanemad lapsed aga esitasid jutu jõuluvanast ja sellest, kuidas kuri hunt tahtis jõuluvana kingikotti ära varastada.

 

Ja siis saabuski jõuluvana, kellel seekord oli kaasas abimees päkapikk Christopher. Jõuluvana mainis, et tema tervis hakkab juba viletsaks jääma ja Christopher võib varsti ameti üle võtta. Tuleb tunnistada, et päkapikk peab enne veel kõvasti verivorste ja piparkooke sööma, et jõuluvana mõõdu välja võtaks. Lapsed esitasid jõuluvanale ja tema abilisele kaunilt kõlava “Tiliseb, tiliseb aisakell”, mille sooloosas olid seekord Arianna Jater ja Kadri Kroon. Jõuluvana kiitis lauluvaliku ja -esitluse heaks ja ümises isegi kaasa. Kõik lapsed said kingitusi ja soovi korral koos jõuluvanaga piltigi teha.

nyek joulupiduFoto: Siiri Lind

 

Jõulupeol tuletati ka meelde, et jõulude tegelik tähendus ei olegi vaid pidu ja kingitused, vaid me tähistame sellega Jumala poja sündi. Lexingtoni Avenue koguduse õpetaja Uudo Tari saatis edasi kauneid tervitusi koguduse poolt ja pani Eesti kooli peredele südamele, et me peaksime meeles ka jõulude tõelist tähendust ning kutsus meid kõiki seda tähistama jumalateenistusel 24. detsembril.

 

Peolt ei olnud aga puudu ka jõulukratt, kes enne peo algust keeras mikrofonid sassi, kaotas kavalehtedelt värvid ja ajas esinejate prooviplaanid segamini. Õnneks aga olid kohal tublid lapsevanemad, kes krati minema ajasid ja tema pahanduste tagajärjed kiiresti likvideerisid.

 

Pidu lõppes tavapärase kohvilauaga ning kõik lapsed said osaleda loteriis, mis tekitas kõigis suurt elevust. Ja varsti lahkutigi aina tihedamasse lumesajusse soovides kõigile kauneid jõule ja kohtumiseni juba uuel aastal.

 

Merike Barborak

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo