Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

03 metsajoulupuu

Metsajõulupuul oli ka Peamajas hubane ja soe ja saal rahvast täis. Kamina kõrval on need gaid- ja skautpere liikmed, kes ka pildi jaoks kogunesid.   Foto Rein Linask

 

Eesti gaid- ja skautmalevad USAs pidasid 28. detsembri õhtupoolikul Järvemetsal traditsioonilist Metsajõulupuud.

 

Nautides talvist õhku, säravat metsakuuske, sõprade seltsi, kutsuvat kaminahõngu ja jõulurooga. Suur jää ja lumi (mille tõttu tuli edasi lükata algselt 14. detsembrile plaanitud Metsajõulupuu), oli selleks ajaks juba sulanud, kuid talvine ja jõulune tuju jätkus ilusti ka sellel õhtul looduses.

 

Skaut- ja gaidpere liikmed ning nende sõbrad kogunesid Peamaja ees kasvava ilusa kuuse juurde, kus jõulupalve esitas ngdr. Gilda Karu. Jõuluevangeeliumi lugemisel osalesid kohalviibivad gaidid ja skaudid.

 

Eesti Gaidide Maleva juht ngdr. Leena Kangro juhtimisel keeras rahvas lõpetuseks oma pilgud ja küünalde valguse Eestimaa suunas, millega algas Mõttesild – see kandis edasi meie jõulutervitused ja ühtekuuluvuse kallile Eestimaale ja eesti rahvale. Mõttesild lõpetati Eesti Hümniga.  

 

Peamaja saali sisenedes tuli mõnusalt vastu kaminasoojus ja jõuluroogade kutsuvad lõhnad.

 

Laulu ja lõbu oli laialt – tore oli kuulda hundude ja hellakeste kilkeid ja naeru. Kuigi oli mure, kas ikka Jõuluvanalt kingitust oli ka oodata, arvestades, et Jõuluõhtu juba möödas ja lund enam maas polnud, oli hr. Jõuluvana siiski teinud vahepeatuse Järvemetsal ja jätnud lahke kingikoti hoiule sauna esikusse – kust noored skautjuhid koti ka leidsid ja jagasid sealt jõulukinke ja maiustusi lastele ja abilistele.

 

Märkimisväärt olid laste hoogsad laulu- ja salmiesitused – on arvata, et need lõbusad esitused, mille käigus lunastati kingid, jõudsid ka kaugele Põhjanabale Jõuluvana rõõmuks.  

 

Hellakestele ja hundudele oli seatud meisterdamise laud ning jõulutuju ja rahva jõululaule kõlas õhtuni välja. Suur tänu kõikidele abilistele ja eriti köögipäkapikkudele: pr. Virve Kai Bulla, pr. Linda Linask, ngdr. Lea Kiik ja pr. Katrin Roomann ja hr. Niels Pustrom, kes valmistasid väga maitsva ja sobiva jõulueine!

 

Oli vahva tunda nooremate särtsu ja sära, sealhulgas Kungla hellakeste suurt osavõttu, ning malevad kutsuvad ka edaspidi osalema igas vanusest sõpru ja liikmeid, nii üksustest ja ka skaudi-gaidi sõprade seast!

 

See ilus traditsioon jääb kestma edasi – tulge teie ka!

 

Leelo Linask

03 metsajoulupuu2

Peale jõuluevangeeliumi lugemist ja jõululaulude laulmist peeti ka küünlavalguse abiga Mõttesild Eestiga, mille lõpuks lauldi Eesti hümni.   Foto: Rein Linask

 

03 metsajoulupuu3

Nalja ja naeru oli palju. Need päkapikud ootavad pikkisilmi suvelaagrit!  Foto: Liisa Mai Karuks

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo