Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Juta Kurmani austamine

 

juta kurmanFoto: Jaan Kuum

 

Pisut tuulisel ja vihmasagaratega kevadisel 4. mai pühapäeval toimus New Yorgi Lexington Ave. kirikus emadepäevale pühendatud jumalateenistus ja koosviibimine. Praost Tari oli valinud jutluse teemaks “Kalleim pärandus”, tõstes esile õpetusi ja usku ning vaimset varandust, mida emad-isad ning vanavenemad lastele edastavad oma eeskuju, hoole ja armastuse kaudu. Sest tulutud on õpetussõnad lastele kui neid ise ei järgita.


Austati koguduse kõige vanemat ema – legendaarset eesti keele õpetajat Juta Kurmanit, kes lahkub New Yorgist järgmisel nädalal ja siirdub elama pojatütrele lähemale Ithacasse, NY. Solist Kristi Roosmaa-Tootell esitas südamlikult Erik Veski oreli saatel: “Mu süda usub õnne” (Anna Haava /Piret Rips), Koidula “Ema süda” ja pühendas viimase laulu Juta Kurmanile, esitades altari ees Erik Veski klaveri saatel imeilusa Piret Ripsi loomingu “Näita teed”.


Pärast teenistust osales pisut üle kolmekümne koguduse liikme kiriku all saalis koosviibimisel ja nautis Tuula Malmi maitsvaid sööke. NY Eesti Seenioride ringi esinaine Laine Tigane esitas Juta Kurmani auks luuletuse ja andis üle kimbu punaseid roose. Juta Kurman oma sõnavõtus tänas kõiki meelespidamise eest, tuletas meelde mõningaid hetki ajas, mil ta lõpetas Tallinnas konservatooriumi ja oli eriti õnnelik, et on olemas noorema põlve järeltulijaid nii hea võime, ande ja lauluhäälega. Pastor Tari heade soovidega Juta Kurmanile ühinesid koosviibijad lahkumislauluks “Nii ajaratas ringi käib”.

 

Aime Andra

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo