Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

saare vikat nyc1New Yorgi Eesti rahvatantsutrupp Saare Vikat esines NY Dance Parade’il.    Foto: Uno Habakukk

 

Paremat ilma tantsuparaadi jaoks New Yorgis ei oleks kuidagi osanud soovida.  Selges sinises taevas ulpis mõni üksik lahke pilveke.  Möödunudõhtusest paduvihmast läikima uhutud lehed kiirgasid erkroheliselt päikesesäras.

 

New Yorgi rahvatantsurühm "Saare Vikat" oli sel aastal otsustanud osaleda New Yorgi igaaastasel tantsuparaadil. See traditsioon sai alguse 19. mail  2007, seega oli see juba 8. tantsuparaad.  Newyorklaste rõõmuks olid kaks paari Bostoni rühmast “Tulihing” “Saare Vikatile” abiks tulnud.

 

Paraadil osalemise mõte oli tuua vaheldust traditsioonilistele tantsurühmadele põhiliselt Ladina-Ameerikast ning ühtlasi tutvustada Eestit ja meie kultuuri newyorklastele ja linna külalistele, kes olid ohtralt palistanud paraadi tee. Tundus, et Saare Vikat köitis tõesti vaatajate tähelepanu.

 

Eriti oli huvitatud meie tantsust üks Aasia TV reporter, kes palus rühma juhti, Liisi Vanaseljat talle üks tants selgeks õpetada.  Kuna aga selleks ei olnud piisavalt aega, proovis Liisi teda lihtsalt kaasa tõmmata tantsuhoogu, samal ajal edasi liikudes.  Tantsijad olid tublid ja lõid vahvalt tantsu peaaegu kogu tee, nii umbes 2 miili.

 

Paraad suundus Tompkins Square parki, kus toimusid hiljem etteasted.  "Saare Vikat" kui esmaosaleja sellest aga osa ei võtnud ja ega vist ei oleks enam jõudnudki, sest kõik tantsijad olid lõpmata väsinud sellest tantsumaratonist.  

 

saare vikat nyc2Tagarida vasakult:  Irene Kuhn, Andres Olvet, Taivo Ets, Aleks Kask, Talvar Tari, Tarmo Tammaru, Rauno Peets ja Jaan Kangro.  Eesrida vasakult:  Heili Paluoja-Tammaru, Linda Kangro, Kaili Ets, Kaja-Kai Ojamaa, Miina Karafin, Liisi Vanaselja, Kadri Kärmo, Triin Lawrence ja Silvia Vaher.  Foto: Uno Habakukk

 

Kurvastuseks peab ütlema, et oleks olnud hea meel näha tee ääres rohkem eestlasi, sest ilm oli, nagu juba eelnevalt öeldud, esmaklassiline jalutuskäiguks kevadises linnas. 

 

Siiski võib pidada kogu üritust kordaläinuks ja loota, et see innustab ka edaspidi osalema.

 

Mari Vanaselja

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo