Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Chicago Eesti Maja tähistas EV aastapäeva pühapäeva pealelõunal,  28. veebruaril kontserdiga nagu eelmiselgi aastal.
See järgnes lühikesele aktusele, kus esinesid Chicago Eesti Maja koolilapsed laulu, deklamatsiooni  ja tantsupõimikuga. Kontserdil esines  filminäitleja ja Broadway muusikalidest tuntud solist Kristi Roosmaa. Teda täiendas kolmandat aastat Juilliardi muusikakoolis stipendiaadina õppiv bass-bariton Leo Radosavljevic. Neid saatis klaveril Leo isa George Radosavljevic, kes on Chicago Eesti Majas hästituntud ja armastatud klaverikunstnik.
Kontsert algas muruneiuks riietatud Kristi Roosmaa sisenemisega rahva ette põrandale, lauldes rahvuspõimikut: "Meil aiaäärne tänavas" (L. Koidula),  "Meie elu" (rahvaluule) ja "Vaikne kena kohakene''  (M. Körber). Siis, tulles lavale, ta tervitas kuulajaskonda E.V. aastapäeva puhul ja nimetas, et ta oli kontserdi programmi koostanud peegeldades Eesti rahva saatust 92  aasta jooksul. Nimelt, programmi esimene pool on eesti keeles ja meeles, kajastades esimest Eesti Vabariigi iseseivust. Keskmine osa, võõrkeeltes, kujutab võõrast võimu vene okupatsiooniaja näol  ja  programmi lõpul tulevad jällegi esile eesti keel ja eesti meelsus nii nagu tänapäeva Eestis. Selles vaimus  jätkus kontsert Kristi ettekandel lauludega "Majakene mere ääres" filmist "Siin me oleme"(Ü. Vinter/E. Vetemaa),  "Vaid see on armastus" filmist "Don Juan Tallinnas" (O. Ehala/E. Vetemaa) ja "Muinaslugu muusikas" (R. Valgre) ning Leo Radosasvljevic'i poolt "Sügise päikene" (E. Tubin). Siis järgnesid Leo poolt "L'Echelonnement des haies" (C. Debussy), "Es muss ein Wunderbares sein" (F. Liszt) ja "Willkommen und Abschied" (F. Schubert) ning nüüd pidulikult riietatud Kristi poolt "Embraceable You" muusikalist "Crazy for You" (G. Gershwin /I. Gershwin), "Snowflakes" (R. Valgre/O. Feillet), "Iga kord, kui lahkud Sa" muusikalist "Anything Goes" (C. Porter) ja "May Be I Like It This Way " muusikalist "Wild Party" (A. Lippa). Duetina  laulsid Kristi ja Leo "Edelweiss"  ja "Something Good", mõlemad muusikalist  "The Sound of Music" (R. Rodgers/O. Hammerstein). Tulles ettekannetes tagasi Eesti  keelde ja meelde, tuli Kristi lavalt rahva ette ja kutsus kõiki kohalolevaid lapsi enda ümber põrandale istuma. Ta laulis nendele "Kodulaulu" filmist "Nukitsamees" (O. Ehala/ J. Viiding) ja siis lõpupalana "Eestlane olen ja eestlaseks jään" (A. Matiisen/J. Leesment). Lõpuks, tugeva aplausi nõudel, kordasid Kristi ja Leo duetti "Edelweiss", mida Kristi kutsus rahvast kaasa laulma.
Oli harukordselt meeldiv ja meeldejääv kontsert, mida tunnustas kuulajaskond tugeva aplausiga igale palale. Tõusis esile Kristi talent muusikalistaarina, mis nõuab näitlemist ja esinemisoskust. Publik oli haaratud nii tema meeldivast lauluhäälest kui ka sädelevast esinemisviisist. Ei ole ime, et Kristit on tunnustatud ajalehtede poolt Eestis kui kõige kaugemale ja kõrgemale jõudnud eesti muusikaliartisti. Ka Leo esinemine oli igati meeldiv ja nauditav. Tema laulud, meeldiva bass-baritoni häälega, olid väga sobivaks täienduseks kontserdile. Leo on kindlasti tõusev täht muusikamaailmas, kellele me võime olla uhked tema Eesti päritolu pärast. Eriti tore oli kuulda Kristi ja Leo kooslaulu duettides. Klaverisaade George Radosavljevic'í poolt oli väga meisterlik, eriti arvestades, et tal oli võimalik harjutada koos Kristiga ainult üks kord enne kontserti.
Kontserdi lõpul tänas esinejaid Enno Toomsalu, kuna kontsert toimus Chicago Eesti Maja juures  asutatud tema nimelise  kultuurifondi korraldusel.  Kõigile esinejatele kingiti tänuavalduseks kimp punaseid roose. Toomsalu  tänas ka kõiki annetajaid kultuurifondi, mis võimaldas väärikat E.V. aastapäeva tähistamist nii suurepärase kontserdiga.
Enno Toomsalu

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo