Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Pärast 25 aastat kestnud jumalateenistusi otsustas EELK Lõuna Florida Pauluse Koguduse täiskogu ühel häälel tegevuse lõpetada.
Koguduse liikmete arv on aastate jooksul langenud alla kahekümne, mis  majanduslikult ei võimalda  jumalateenistuste jätkamist. Samuti ei leidunud inimesi, kes oleksid võimelised või nõus kiriku tegevust edasi kandma. Ameerika kiriku hoone, mille ruume kogudus juba aastaid oli rentinud, on nüüd ümberehitamisel luteri kooliks ja kuigi kiriku kasutamise võimalus jätkuks, ei olnud enam saadaval kõrvalruume kohvilaua ja koosviibimise korraldamiseks. Kuna paljud kirikulised sõitsid jumalateenistusele poolteist tundi, oli neile kohvilauas koosviibimine  eriti teretulnud.
Kogudus asutati aastal 1985, teise eesti kogudusena Lõuna Floridas ja võeti vastu EELK Põhja-Ameerika 1. Praostkonda. Esimeseks õpetajaks sai hiljuti ordineeritud uus õpetaja Helmut Rüdmik. Kui õpetaja Rüdmik 1992 aastal siirdus Torontosse Peetri kiriku õpetajaks, kutsuti Pauluse Kogudust teenima külalis-õpetajana abipraost Valdeko Kangro. 1996 aastal induktseeris peapiiskop U. Petersoo abipraost V. Kangro ametlikult koguduse õpetajaks, kus ta on ustavalt jumalasõna kuulutanud kuni tänapäevani. Koguduse esimees oli Erich Allik, siis Erna Luning, Allan Pensa ja viimased neli aastat Heiki Parts. Koguduse liikmete arv tegevuse haripunktis oli 60 inimest.
Tänu praost Thomas Vaga ja abipraost Valdeko Kangro tasakaalukale juhtimisele valitses koguduses alati kristlik üksmeel ja sõbralik läbisaamine.
Heiki Parts

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo