Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Spordiliidu aupatrooniks Carl Skonberg

lakewood vorkpallVõrkpalli finaalmäng 60. Eesti Mängudel Lakewoodis USA ja Kanada vahel. Seekord võitis Kanada. USA eestlastel tuleb karikas järgmisel aastal koju tagasi tuua.     Foto Ulla Vinkman

 

Ilmateade ei  tõotanud head 1.-3. augusti nädalalõpuks, mil oli kavas tähistada Spordiliidu 60. juubelit Eesti Mängudel Lakewoodis. Kergejõustiku võistlusväljad olid pisut mudased, sest vihma sadas, aga võistlused peeti, samuti golf, tennis ja mitmed teised võistlused, mille tulemused avaldatakse hiljem VES-i veergudel. Reedel, 1. augustil toimusid golfivõistlused Andrus Ersi korraldusel ja korvpalliturniir 4 võistkonna vahel Johnson Pargis Stefan Skonbergi korraldusel ning 75 osavõtjaga keeglivõistlus Carl Skonbergi korraldusel.


Reedesel tantsuõhtul tegid muusikat nii ansambel “Stolen Rhodes”, kus mängib kitarri, saksofoni ja klahvpille Lakewoodist pärit eestlane Matt Pillion kui ka praegu Los Angeleses elav Ft. Leest pärit eestlasest DJ Kiino Villand.


Laupäeval, 2. augustil alustati kergejõustikuga Jackson Liberty High Schooli staadionil Reino Truumehe korraldusel. Kuna ka siis vihma sadas, jäid paljud lapsed ja lapsevanemad tulemata või hilinesid, kokku oli seal 44 osavõtjat.


Tennisevõistlused viidi läbi Jackson Liberty High Schoolis, neid  korraldas Eric Pallop, võistlejaid oli 6. Ujumisvõistlused 18 võistleja vahel toimusid Ocean County YMCA-s Toms Riveris ja nende peakorraldajaks oli Reino Truumees.


Võrkpallivõistlused peeti Carl-Erik Skonbergi korraldusel Lakewoodi Eesti Maja juures, seal võistles 10 võistkonda, lisaks veel Kanada ja USA võistkonnad.


Kui viimased võrkpallimeeskonnad olid Lakewoodi spordiväljakult lahkunud, hakati kogunema auhindade jagamise tseremooniale ja valguspeole. Augustikuu õhtune videvik oli käes, kui Eesti Spordiliidu USA-s juhatus marssis lippude ja liidu embleemiga hoogsa marsimuusika taktis spordiväljakule, suured ja väikesed üheskoos.

   
Püsti seistes tervitati lippe ja kuulati Ameerika hümni.


Spordiliidu juhatuse liige Virve-Kai Bulla ütles tere  tulemast kõikidele ja  tänas Spordiliitu suure töö eest, mida on tehtud 60 aasta jooksul. Esimees Tarmo Pallop  tervitas peorahvast ja  tutvustas ka selle juubeliaasta  aupatrooni, kelleks oli Spordiliidu poolt valitud kauaaegne sportlane ja juhatuse liige ning juhatuse endine esimees Carl Skonberg. Carlile oli see teade suureks üllatuseks, sest tema arvates peaks aupatroon olema vana, kuid seda Carl Skonberg ei ole. Oma sõnutsi kavatseb ta veel kaua võistelda ja abistada Spordiliidu tegevust.  Ta tänas Spordiliitu aunimetuse eest ning andis lühikese ülevaate oma tegevusest Spordiliidu juhatuses, kuhu teda 35 aastat tagasi kutsus selleaegne esinaine Eda Treumuth. Tema osalemine spordimängudel algas juba 55 aastat tagasi koos mitmete mudilastest sõpradega. Ta märkis, et koostöö Lakewoodi Eesti Ühingu, Eesti Laste Suvekodu ja Kanada sportlastega on olnud hea ja raskusteta. Ta tänas lapsi ja nende vanemaid ja vanavanemaid, kes lapsi spordivõistlustele on toonud. Ta tänas kõiki teisigi, kes eesti sporditegevust siin USA-s on toetanud.


Tarmo Pallop ja Virve-Kai Bulla andsid aupatroonile üle autahvli ning kinkisid Carli abikaasale Laine Skonbergile kauni roosikimbu. Laine väsimatu tegevus Carli kõrval abikaasa ja abina on tänuväärt.


Abiesimees Carl tõi tervitusi spordiliidu asutajaliikmelt Elam Pitkjaanilt ja Spordiliidu abiesimees Andrus Ers tõi tervituse Eesti Vabariigi presidendilt Toomas Hendrik Ilveselt (kliki lingil, et tervitust näha), kes ka väikese poisina on Lakewoodi Eesti Mängudel võistelnud.


Vaikse leinaseisakuga austati Igavikku lahkunud juhatuse liikmeid, Salme Parmingut ja Raimond Palsi.


Lakewoodi Eesti Ühingu esimees Erik Must tervitas oma 60-ndat juubelit tähistavad Spordiliitu, mille üritused koguvad alati hulgaliselt kaasmaalasi.


Raivo Remmel tervitas Kanada Kalevi võrkpalli seltsi nimel, märkides, et ka Kanada sportlased on spordiliidu 60-aastase tegevuse ajal alati osalenud Spordiliidu eesti spordi üritustel. Ta märkis, et juba 4. põlvkond eestlasi osaleb spordivõistlustel, “olla eesti sportlane on uhke ja hää”.


Virve-Kai Bulla tänas tervitajaid ja ütles Eesti Spordiliidu moto, milleks on: “Eesti sport ühendab”


Aktuse esimene osa lõpetati Eesti hümni laulmisega, mille järel siirduti auhindade jagamisele. Sportlasi oli palju, auhindade võitjaid oli mitmeid.
Eva Ensmanni ja Lilia Põldmäe juhatusel esinesid Eesti Laste Suvekodu lapsed rahvatantsudega. Kolm väikest tüdrukut alustasid lennuka rahvatantsuga, järgmisena keskmised lapsed ja viimaks suurimad lapsed. Esinemine lõpetati hoogsa Tuljakuga, mille lapsed esitasid eriliselt  hästi.


Laste esinemisele järgnesid Ülle Bucholtzi soololaulud kitarri saatel. Õhtu oli saabunud, pealtvaatajad ja esinejad siirdusid Eesti Majja, kus ootas rikkalik einelaud ja tants “Belmar Boulevard” bändi saatel. Hiljem hoolitses noorte tantsumuusika eest DJ Kiino Villand.


Lakewoodi Eesti Maja oli avatud reede õhtust alates, seal oli kunstinäituse üles pannud Marissa Karuks. Toitude valmistajad Erik Must ja Ülle Saluri olid valmis koos paljude abilistega teenindama Eesti Mängude külalisi ja võistlejaid.


Pühapäeval lõpetati mängud traditsiooniliselt perekonnapäeva ja päevitamisega Jenkinsoni rannas.


Tavaliselt on Eestis toimuva suure laulu- ja tantsupeo aastatel osavõtt Lakewoodi Spordimängudest olnud väiksem, aga sel aastal tuli koos pealtvaatajatega kohale üle 500 inimese. Kanadast tuldi bussiga, milles oli 50 inimest, teised tulid oma autodega.


Kohtumiseni järgmistel spordivõistlustel!

 

Airi Vaga

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo