Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

obama kaljurandBarack Obama ja Marina Kaljurand Valge Maja Ovaalkabinetis, 2011Foto: Wikipedia

 

Head sõbrad,


Eile olin viimast päeva ametis Eesti suursaadikuna USA-s. Sellega sai minu ligi 3-aastane ametiaeg läbi ning ma pöördun tagasi Tallinna, kus jätkan välisministeeriumi asekantslerina.


Enne äralendu tahaksin tänada teid kõiki toetuse ja sõpruse eest, mida siin kogesin. Püüdsin külastada nii palju Eesti seltse, organisatsioone ja aukonsuleid, kui oli võimalik. Igal pool tundsin uhkust selle üle, kuidas hoiate ja säilitate eesti kultuuri, keelt ja traditsioone. Koos tähistasime Eesti Vabariigi aastapäevi, laulsime ESTO/LEP laulupeol, avasime koole ja aukonsulaate. Aga on üks asi, mille eest olen teile eriti tänulik – 27. mail 2014.  aastal Kennedy Keskuse kontserdisaalis toimunud Arvo Pärdi muusika kontserdi eest.

 

Tänu teile sai teoks projekt, mis alguses tundus ebareaalse unistusena. See toimus, sest teie uskusite sellesse ja toetasite – nii rahaliselt kui ka moraalselt. Usun, et nii mitmedki teist, kes olid kontserdil, on minuga nõus, kui ütlen, et see oli mu elu ilusaim kontsert. Koos nautisime võrratut muusikat, parimat esitust, südamlikku ja tänulikku publikut ning koos tundsime uhkust Eesti üle, sest sellel õhtul vallutasid Eesti helilooja ja Eesti muusikud kuulajate südamed.

 

Õhtu tegi erakordseks ka see, et kontserdil olid Arvo ja Nora Pärt ning Vabariigi President ja Evelin Ilves. See oli MEIE ühine pidu ja ühine saavutus – killuke ühisest tegutsemisest ja ühisest hingamisest, just nii nagu kogesime ja kogeme ka edaspidi lauluväljakul. Suur tänu teile kõigile: igale üksikule inimesele, igale seltsile, kirikule ja organisatsioonile.


Ma tulin Washingtoni sooviga esindada suursaadikuna väärikalt Eesti riiki ja rahvast. Siin sain ma kokku sadade saadikutega teie seast, kes te kõik esindate Eestit väsimatult ja väärikalt. Ma lahkun siit parimate mälestustega ning mitmete uute sõprade ja tuttavatega. Aitäh, et võtsite mu lahkelt vastu ning olite alati toeks. Olen kindel, et meie teed ristuvad veel korduvalt, kas siin- või sealpool ookeani.


Soovin teile palju rõõmu, edu ja kordaminekuid. Soovin, et teie kõrval oleksid alati just need inimesed, keda te kõige enam enda kõrvale soovite. Soovin, et meil oleks alati põhjust olla uhked Eesti üle ja esindada Eestit väärikalt.


Oma järglasele, suursaadik Eerik Marmeile soovin kõike kõige paremat. Mul on väga hea meel, et Eerik jätkab oma karjääri Washingtonis.

 

Ma tean, et võtate Eeriku vastu soojalt ja sõbralikult.

 

Teie

 

Marina Kaljurand

 

Endine suursaadik USA-s

 

Washingtonis,
1. augustil 2014

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo