Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Ameerika Ühendriikides töövisiidil viibinud president Toomas Hendrik Ilves andis 18. märtsi õhtul Eesti saatkonnas Washingtonis Maarjamaa Risti IV klassi teenetemärgi USA mõjukale diplomaadile Matthew J. Bryzale.
“See on Eesti riigi tunnustus ja tänu abi eest, mida te olete osutanud, et tugevneks Eesti ja Ameerika Ühend-riikide koostöö demokraatia, stabiilsuse ja julgeoleku edendamisel Ida- ja Kesk-Euroopas ning Lõuna-Kaukasuses,” ütles Eesti riigipea teenemärgi üleandmisel. “See on meie kahe riigi panus Euroopa muutumisel turvalisemaks ja edukamaks.”
President Ilves pidas oluliseks ka Matthew J. Bryza tegevust Euroopa energiajulgeoleku probleemidele lahenduse otsimisel, et suurendada meie energeetilist sõltumatust ja tarnijate mitmekesisust.
“See pole Euroopale mitte ainult energeetika küsimus, vaid osa meie julgeolekust,” rõhutas president Ilves.
22. märtsil külastas president Ilves ka Harvardi Ülikooli, kus kõneles Euroopa ja Atlandi-ülesest julgeolekust 21. sajandil.
Harvardi Ülikooli John Kennedy riigiteaduste teaduskonna korraldatud loengut juhtis professor Nicholas Burns, kes enne Harvardisse minekut töötas Ühendriikide asevälisministrina. 1990. aastate esimesel poolel, USA Rahvusliku Julgeolekunõukogu kõrge ametnikuna, oli ta tihedalt seotud Eestist Vene vägede lahkumiseks peetud läbirääkimistega.
President Ilves nimetas Eestile nagu kõigile demokraatlikele riikidele ülioluliseks suhteid ja koostööd kolmnurgas Euroopa Liit, NATO, Ameerika Ühendriigid.
”Meil on  ühised mured – kindlasti edu saavutamine Afganistani operatsioonil, Iraani tuumaprobleemi lahendamine ja tuumarelva leviku pidurdamine laiemalt, küberrünnakutele vastu hakkamine, energiajulgeolek, aga samuti majanduskriisi ületamine,” rääkis Eesti riigipea. ”Nende muredega toime tulemiseks vajame kindlat partnerlust Euroopa Liidu, NATO ja Ameerika Ühendriikide vahel. Tõhusamat ja nähtavamat, kui see on praegu.”
President Ilves pidas rõhutatult tähtsaks, et Atlandi-ülene side püsiks tugevana ka nüüd, mil NATO on laienenud 28 liikmesriigini ning USA kõigi Euroopa-liitlaste julgeolek on praegu kindlamal pinnal kui kunagi varem enam kui poole sajandi vältel.
”Ma saan öelda ka nii: Eesti julgeolek pole olnud kunagi nii kaitstud kui nüüd,” ütles Eesti riigipea.
Enne loengut kohtus president Ilves Harvardi Ülikoolis ja teiste Bostoni piirkonna ülikoolides õppivate Eesti tudengitega. Ta tunnustas üliõpilasi ettevõtelikkuse eest võõrsil õppida, nimetades seda heaks ja vajalikuks kogemuseks, kuid julgustas tudengeid õpingute lõpetamise järel Eestisse tagasi tulema ja kodus karjääri alustama.
VP Kantselei

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo