Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

pillerkaarRahvatantsurühm Pillerkaar sai Scanfestil suure aplausi osaliseks.   Foto: Erik Purasson

 

Igaaastane Scandianavian Festival leidis aset pühapäeval, 31. augustil  Vasa pargis, Budd Lake, New Jersey.  See on kõige suurem selline festival idarannikul ja vast kõige suurem põhjamaade üritus Põhja-Ameerikas. Sel aastal pühitses Scanfest 30. aastapäeva. Mõni aasta tagasi otsustasid Scanfesti korraldajad  kutsuda ka Eestit endaga festivalil ühinema nagu ka ühte põhjamaad. Me ju kõik teame “Põhjamaa päikese kullast….” – ja kuulume  rohkem sinnapoole kui mujale.


Sellel üritusel on esindatud Norra, Rootsi, Soome, Eesti, Taani ja Island. Mõte on tähistada nende maade kultuuri ja traditsioone omapäraste söökide, käsitööde, kunsti ja tantsudega. Scanfesti  kaval on tervitus:  teretulemast, välkommon, velkommen, tikilluaritsi, tervetuloa, vaelkomin, velkomin – panime tähele, et algab Eestiga!


Eesti oli ka sel aastal hästi esindatud. Avatseremoonial olid laval kõikide maade lipud ja lauldi kõikide maade hümne. Eesti hümni laulsid liigutavalt Pillerkaare liikmed: Mauno ja Jyri Erik Kork, Jeff Zelek, Eve ja Lauri Tisler, Age Landra Robinson ja Kati Kuld. Eesti kunst  ja käsitöö  oli välja pandud sini-must-valgete lippudega ehitud laudadele.

 

ederma vandererNäituse laua juures on ERKÜ liikmed Viiu Vanderer ja Ülle Ederma

 

Nägusa näituselaua korraldasid Viiu Vanderer ja Ülle Ederma Rahvuskomitee nimel. Paljud külastajad imetlesid eesti käsitööd ja rahvariideid, näidates ka palju huvi Eesti vastu. Kahjuks puudusid eesti söögid, siiski oli müügil eesti šokolaad ja martsipan. Eriti suurt tähelepanu sai rahvatantsurühm Pillerkaar. Nad esitasid mitu hoogsat tantsu nelja paariga ilusates rahvariietes. Anu Oinas, Pillerkaare juht, andis huvitava seletuse tantsude kohta. Nad said suure aplausi osaliseks.  


Päevaprogrammis oli erinevaid etendusi, muusikat ja loenguid mitmel laval. Oli ka viikingite “lahinguid” ja teisi väga omapäraseid demonstratsioone. Oli palju sööke põhjamaistest köökidest, aga ei puudunud ka  hot dog. Suures telgis mängis pidevalt akordionimuusika tuttavate viisidega. Oli nauditav suvepäev.  


Üritust võib  kutsuda suurpidustuseks. Isegi üks suur vihmahoog ei pidurdanud tegevust. Kuigi vast vihmaennustuse tõttu oli osavõtt vähe väiksem kui varematel aastatel. Aga üritus oli siiski rahvarohke ja  igati edukas.


Ülle Ederma

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo