Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Spordisõbrad  kogunesid vana aastat 2009 ära saatma Pennsylvania Pocono mägede Camelback’i (niisiis Kaameliselja) nimelise suusamäe jalamil asuvasse hotelli Chateau Resort & Conference Center’isse. Juba saabudes jagati peokülalistele kingitusümbrikke, mis sisaldasid turismiinfot ning ümbruskonna restoranide ja muude asutuste kuponge.
Hotelli peosaali lauad olid kaunistatud mustade ja hõbedaste õhupallide, peeglite ja küünaldega, ka lae all hõljusid õhupallid. Suurtest akendest avanes vaade õhtutundidel valgustatud suusamäele. Tasuta baarist võis tellida karastavaid jooke, kaunilt kaetud laudadele oli välja pandud suupisted. Miljöö oli elegantne ja hubane, peokülalised õhturiietuses.
Samas oli tegemist äärmiselt lastesõbraliku peoga. Neile oli kaetud eraldi, mudilaste-kõrgune toidulaud. Peo esimesel tunnil korraldas diskor noortele peokülalistele mitmesuguseid lõbusaid mänge ja võistlusi, millele emad-isad ja teised pidulised rõõmsalt kaasa elasid. See oli tõeliselt perepidu, kuna lastega (keda oli 30+) oli kenasti arvestatud.
Kõikide piduliste soovid täitusid sel õhtul. Ilus miljöö, maitsev õhtusöök ning hoogne diskor lõid külalistele hea meeleolu. Diskor mängis tantsupõrandale meelitavat tantsumuusikat polkast grupi- ja kantritantsudeni kuni kõige tümpsuma rokini. Tantsupõrandal valitses kogu õhtu peaaegu et ruumipuudus. Kesköö saabumisel löödi kokku šampuseklaase ja tervitati saabunud uut aastat 2010 hõisete ja lärmiga. Selleks oli ettenägelikult varutud igasuguseid pasunaid ja kõrinaid.
Peol ei puudunud ka loterii – ehk needki võidud tõotasid võitjatele uuel aastal õnne. Tänu ettevõtetele, kes lah-kelt oma kaupa annetasid: Chateau Resort & Conference Center, Mt. Airy Casino, Avistar Airport Parking, Barley Creek Brewpub (hiigelsuur õllekorv), American Aquatic Testing, Premier Physical Therapy, Maple “Wood” Syrup, Center Valley Golf Club ja Crossings Outlet.
Õhtukülalised olid ühel nõul, et sellist pidu võiks teinekordki korraldada, organiseerijate arvates võib-olla kahe aasta pärast. Ja teinekord veel suuremale rahvahulgale! Tänu Tarmo Pallopile, kes aasta 2010 vastuvõtmiseks nii hästi läbi mõeldud peo Spordiliidu nimel püsti pani.
Päevadel enne ja pärast pidu käisid ehtsad talispordihuvilised veel suusatamas ja tuubimas. Ilmad ja koht olid selleks ideaalsed.
Spordiliit kavatseb korraldada ka teisi selletaolisi meeldivaid üritusi, mille kohta leiate informatsiooni New Yorgi Eesti Maja veebileheküljel (www.estonianhousenewyork.com). Tänu sellistest üritustest saadud tuludele ja lahketele anne-tustele suudab Spordiliit jätkuvalt edaspidigi korraldada suviseid Spordipäevi ja muud sportlikku tegevust eesti soost spordihuvilistele igas vanuses. Spordiliidule on igal ajal võimalik teha maksudest mahaarvatavaid (tax-deductible) annetusi; tsekid kirjutada nimele EAAA ja saata aadressile: Reino Truumees, 137 Lookout Road, Mountain Lakes, N.J. 07046-1214.
Uus aasta 2010 sai väärikalt vastu võetud.
Tiina Ets

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo