Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

NY EELU  kirikusse  New Yorgis jõudis EV 92. aastapäev esimesena  (21. II) ja sisukalt. Kahe sõnalise ettekandega - praost Uudo Tarilt ja kiriku esimehelt, ins. Voldemar Lundrelt. Meeleolu loojaks endine Estonia ooperisolist Californiast, Peet Jürgenstein, erakordselt eesti solistina kaks korda ümber maailma reisinud. Kava juhatas sisse kogudus erik Veski  juhatusel orelilt  tõotusega „sull’ täna truudust tõotame, me püha kallis Isamaa.  Sull’ ikka ustavaks me jääme, su eest me valmus võitlema! Sa alati jääd meile kalliks, ka siis kui läeme vanaks halliks”.
Päeva  tähisena oli õpetaja omapäraseks teemaks: „Joonas, mees, kes põgenes Jumala eest“ (Joona 1:10 )  Lühikokkuvõttes oli lugu järgmine: Jumal andis prohvet Joonale käsu, minna Niinive linna rahva kurjust taltsutama, Joonas aga keeldus. Jooksis ära vastassuunas. Läks Vahemere sadamalinna ja purjetas Hispaania suunas. Jumal vihastas sõnakuulmatuse peale ja tõstis tormi merel. Laeva meremehed arvasid, et Joonas tekitas tormi merel ja viskasid ta sügavasse merre, kus suur kala ta ära neelas.
Joona füüsilises languses, kala kõhus, peegeldub ka tema spirituaalne langus, uskudes et põgenemisega ta pääseb Jumalast. Joonas hakkas abi paluma Jumala käest ja siis kala sülitas Joona välja. See parallelism on kogu inimkonnaga, kes elavad Jumala vastast elu. Ahastades palus Joonas nüüd abi Jehoovalt mere sügavuses, kes kuulis ta häält. Meie peame meeles pidama ja õige Jumala poole pöörduma ja mitte ebajumalaid teenima nagu kalamehed tormisel merel. Meie ebajumalaks praegusil ajal võib olla raha, varandus ja materiaalsed pahed. Või isegi omaenda egoism (I, me and myself) kõige tähtsamaks seatud. Jumal on tagaplaanil.
Kirikuskäijate arv on langemas nii kodumaal kui meil siin, ütleb õpetaja oma kõnes. Otsitakse ebajumalaid ja usutakse ainult endasse. Joona palved vastati Jumala poolt positiivselt -  kala sülitas Joona välja ja ta pääses ellu tagasi. Parandagem meelt ja olgem ustavad oma Jumalale, oma kirikule ja oma rahvale, lõpetab praost kõne. 
Sellele järgnes solisti kava: hääl helises selgelt ja võimsalt meie suures kirikus nii palvetest Kodumaa eest kui ka langenute mälestuseks. 
Päeva seltskondlik osa jätkus koguduse saalis, mida meie mäluvärskenduseks rikastas kauaaegne koguduse esimees ins. Voldemar Lundre kompaktse ja huvitava ülevaatega Eesti Vabariigi ajaloost.  Esimehe kõne lõppes üleskutsega „Elagu Vaba Eesti igavesti kui meie kallim vara”. 
Kirik lõppes eesti vabariigi hümniga.
Juta Kurman

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo