Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Käesoleva kirjutisega juhin välismaailma kristliku eestlaskonna tähelepanu lähenevale suursündmusele Floridas. Esiteks on Sinodid ja EELK Konsistooriumi kuulutatud Kongress suure tähtsusega meie vanaduses kahaneva liikmeskonnaga väliseesti (varemalt pagulus) Evangeeliumi Luteriusu Koguduste elujõule-olule. Teiseks toimub  kongress eesmärgiga luua sidet nõukogude võimutsemisele vaatamata säilinud evangeeliumi luteriusu kirikuga. Loodetavasti toob meile Kongress palju huvitavat meie kiriku minevikust, olukorrast ja käekäigust punaste võimumeeste ajastul ja kiriku seisundist tänases Eestis. Hiljuaastail on ühinemisküsimuse asjus palju arutelu olnud ja tõstatatud küsimusi, kaalutlusi meie kirikute suhtes nii Eestis kui välismaal. Väliseestlaste osas on püsinud teatud umbusaldus kodumaa Konsistooriumi osas.
Paraku on see tingitud kasinast informatsioonist. Samas kus Eesti Riigi taassünd on leidnud pidevat tähelepanu ajakirjanduses, teame vaid vähe Eesti Evangeelsest Luterlikust Kirikust, nimi mille all lubasid moskva võimumehed vähemalt piiratud kujul piibli sõnumeid kirikuis lugeda, Kristliku kirikuga ühinemine oli aga seotud piirangutega ja võis tuua kaasa karjääri piiranguid osalejatele. Au neile kes kirikuga siiski liitusid, sest nii ristimine kui ka leeritamine kaasusid raskustega. On ju ristiusk tembeldatud oopiumiks kommunistlikus leeris.
Vaatame kongressile Floridas kui võimalusele uuesti tutvumiseks meie kirikuga ja tuleme sellest osa võtma nii koguduste esindajatena kui ka kiriku liikmetena kuulajaskonnas. Tuletame meelde, meie kirik sündis koos vabariigiga Kiriku Kongressidel aasta enne ja pärast meie iseseisvuse välja kuulutamist. Meie riik ja kirik kannatasid koos. Kahjuks ei ole jumalakartus taastunud taastatud Eesti Vabariigis. Loodan, Kongress Floridas kujuneb sammuks ka jumalakartuse uuestisünni suunas.
Teame, et praegu on usk jumalasse eestimaalastes kõige madalama tähtsusega kõigist euroopa rahvastest. Isiklikult tahaks loota, et see kongress saab aluseks Ülemaailmsele Eesti Kiriku Kongressile Eestis, millest jumalakartus meie rahvas võiks taas idaneda.
Sinodid ja EELK Kiriku Kongress toimub Floridas, St. Peterburgis, Eckerd Ülikooli juures.  Lisainfor-matsioon koha, transpordi ja ööbimise suhtes leiab veebilehelt
http://floridaestos.wordpress.com Pühapäeval 25. aprillil on piiskoplik jumalateenistus kell 2 p.l.

Jüri Linask
Kesk-Florida EELK Koguduse esimees
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo