Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

ilves eesti majaPresident Ilves kohtumisel New Yorgi Eesti Majas.    Foto: Annika Haas

 

ÜRO 69. Peaassamblee avanädalale saabunud president Toomas Hendrik Ilves andis 21. septembri õhtul koos Eesti peakonsulaadi ja New Yorgi Eesti Haridusseltsiga vastuvõtu New Yorgi Eesti Majas kohaliku eestlaskonna tunnustuseks.


President Ilves nentis oma sõnavõtus, et viimase aja sündmused Ukrainas on totaalselt muutnud senist julgeoleku olukorda ning need arengud nõuavad meie pidevat tähelepanu.


"See pole ühe riigi probleem, see on kogu Euroopa probleem," märkis Ilves.


"60 aastat kehtinud reeglid ja rahvusvahelised kokkulepped enam ei kehti. Venemaa soov on organiseerida ümber seniseid geopoliitilisi jõujooni," lisas president Ilves, viidates Krimmi sõjalisele annekteerimisele Venemaa poolt.


Riigipea avaldas heameelt Ameerika Ühendriikide presidendi Barack Obama visiidi üle Eestisse tänavu septembris, mil USA president pidas paljude ekspertide hinnangul Tallinnas parima välispoliitilise kõne, mida pärast president Reagani aega on kuuldud.


President Ilves kutsus New Yorgi eestlaskonna noori Eesti ajateenistusse astuma, nagu mitmed neist on teinudki, mis on suurepärane võimalus õppida tundma Eestit ja praktiseerida eesti keelt.


"Kasutage New Yorgi Eesti Kooli võimalusi ja rääkige oma lastega kodus eesti keeles. Nii on neil ka lihtsam soovi korral Eestisse elama tulla," pöördus riigipea lastevanemate poole soovitusega õpetada ka nooremale põlvkonnale eesti keelt.


President Ilves, kes 24. detsembril kõneles ÜRO Peaassamblee ülddebatil, keskendus oma kõnes rahvusvahelise õiguse väljakutsetele Ukraina konflikti valguses, rahvusvahelisele terrorismile ja internetivabadusele.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo