Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

leeripyha smallWashingtoni Markuse Koguduse leerilapsed: Tristan Kuhn, Kayleigh Kuhn, Ellison Soobert ja William Soobert Calvary kirikus (Silver Spring, MD).    Foto: Karin Soobert-Kuhn

 

Pühapäeval, 28. septembril 2014 pidasime EELK Washingtoni Markuse Koguduses leeriõnnistamise püha. See Kristuse surnuist ülestõusmist ja uue nädala algust tähistav päev kujunes helgeks vaimulikus mõttes. Looduski näitas päikese paistel esimesi märke puude kirevast lehestikust kõrge sinava taeva all.

 

Leeripüha teenistus oli ühtlasi pühendatud 70 aasta möödumisele suurpõgenemisest kodumaalt pealetungivate nõukogude okupatsioonivägede tingimustes 1944. Meenutasime neid, kes kaotasid elu tol sügisel, mis tähendas ühtedele pääsemist, teistele aga surma sõjatandril või tormisel merel.

 

Parvlaeva “Estonia” hukkumise 20. aastapäeval mälestasime Läänemerel traagiliselt uppunud 852 reisijat ja meeskonnaliiget.


Pidulikule jumalateenistusele Calvary luterlikus kirikus (Silver Spring, MD) olid varajasel pealelõunal kokku tulnud leerilaste pereliikmed, koguduseliikmed ja sõbrad koos särasilmsete noortega: õde-venda Kayleigh ja Tristan Kuhni ning vendade William ja Ellison Soobertiga. Rõõmsas ootusärevuses väljendasid leeriõppijad tänulikkust omandatud teadmiste eest – see laienes ka heale meeskonnatööle, sest leerikoolis osalemisse olid kaasatud mitmed pereliikmed. Loomulikult kuulub eriline tänu Washingtoni Markuse Kogudusele eesotsas Carmen Tähega, kes toetasid leeriõpilasi ja nende lähedasi selles pikaajalises protsessis.


Jutluses käsitlesin küsimust Kristuse meelevallast, mida templi ülempreestrid ja rahva vanemad Issanda proovile panekuks üles tõstsid (Mt 21:23-27), soovides Teda kinni võtta ja hukata. See, millise meelevallaga Jeesus teeb asju, milleks Isa on Teda kutsunud, on meile praegugi oluline teada, et saaksime selle valgusel oma usku kinnitada ja elu korraldada. Jutluse teema puudutas otseselt leerilastele antud juhiseid usulise kasvamise teel, sest surnuist üles tõusnud Issanda sõnade kohaselt on just Temale “antud kõik meelevald taevas ja maa peal” (Mt 28:18). Seepärast läkitatakse meidki Jeesuse käsu peale kuulutama evangeeliumi ja tegema jüngriteks kõiki rahvaid, neid ristides ja vaimulikult juhatades, ehk Issanda sõnul: “õpetades neid pidama kõike, mida mina olen teil käskinud! Ja vaata, mina olen iga päev teie juures ajastu lõpuni.” (Mt 28:20) Tänases muutuvas maailmas ei ole kerge elada kristlasena – seda enam tuleb hinnata noorte valmidust avalikult tunnistada oma usku, mida nad ka tegid leeritõotuste andmisega koguduse ees.


Leeripüha teenistuse lõpul ühinesid kõik kohalviibinud Silvi Valge vägeval orelisaatel “Õnnista ja hoia” laulmiseks. Saanud altari ees kätte leeriõnnistuse ja tunnistused, liikusid värskelt konfirmeeritud noored protsessioonis koguduse keskele. Nõnda läkitasime Kayleigh Kuhni, Tristan Kuhni, William Sooberti ja Ellison Sooberti täieõiguslike EELK liikmetena osalema Jumalariigi töös. Issanda arm, Jumala armastus ja Püha Vaimu osadus ning meie eestpalved jäävad neid saatma ka edaspidi rõõmudes ja muredes, õpinguis ja igapäevastes ettevõtmistes.


Õp. Nelli Vahter

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo