Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

atlanta kool1Esiplaanil Eesti Kooli Atlantas eestvedaja Ave Kaegi tütardega. Foto: Tiina D'Souza

 

Atlanta eestlaste kogukond on kasvanud paljude pisikeste liikmete võrra ja pool aastat tagasi leidis kinnitust vanemate ühine soov lastele eestikeelset suhtlus- ja õpikeskkonda pakkuda. Mõeldud-tehtud ja nii alustaski sel suvel vabatahtlike eestvedamisel ja juhtimisel kord kuus Eesti Kool Atlantas, mille eesmärgiks on arendada laste eesti keele oskust, teadmisi vanemate ja vanavanemate sünnimaast ning tutvustada ja üheskoos jätkata eestlaste traditsioone.


atlanta kool2Koolipäeva lõpp, kus suuremad lapsed esitlevad oma kunstiteost ning ainus "näoga" täiskasvanu on härra Aadu Allpere, Eesti aukonsul Atlantas. Foto: Ave Kaegi

 

Osalejate hulgas koolimoodi kokkusaamiseks ristitud üritustele on oodatud on lapsed igas vanuses, õppepäev viiakse läbi "tunniplaani" alusel ja suhtlema ergutatakse lapsi eesti keeles.

 

Õppematerjalideks kasutatakse kodudest kokku kogutud aabitsaid, töövihikuid, raamatuid ning internetist leiduvat materjali. Päris kooli mõõtu Eesti Kool Atlantas esialgu välja ei anna, programmi panevad kokku ja tööd lastega teevad vanemad ise. Vabatahtlike hulgas on kaks pedagoogilise haridusega lapsevanemat, Kairi Kannik, kellel septembris toimunud koolipäeva planeerimisel ja läbiviimisel oli kandev roll, ning Mae Bates, kes on samuti valmis väikseid õpihimulisi aitama.


Eesti Kool Atlantas eestvedaja Ave Kaegi:


"Üritame päris eesti kooli suunas liikuda, sihiks on 2 korda kuus laupäeva hommikuti eesti keelt ja kultuuri õpetada. Programmide väljatöötamiseks oleme suhelnud teiste eesti koolidega USA-s ja kasutame nende soovitatud materjale ja õppeviise. Praegustel koolimoodi kokkusaamistel saame ka teada, kui palju ja mis vanuses Atlanta ümbruses lapsi on, kes on eesti keelest huvitatud, ja milline on keeletase, millele vastavalt siis edasist arenguprogrammi kokku panna."

 

atlanta kool3Esiplaanil õpetaja Kairi Kannik ja tema poeg Henry, paremal lapsevanem Aire Vester ja taamal paistab proua Kristi Vuht-Allpere. Foto: Tiina D'Souza


Väike kokkuvõte septembris toimunud koolipäevast:


Pisipõnnid ei tahtnud kuidagi lõpetada "Mutionu metsa sees" laulmist ja ühine etteaste läks kordamisele kolm korda; "Kes aias, kes aias" ringmäng meeldis vist kõige rohkem täiskasvanutele; kombineeritud tehnikas kunstiteose loomine Eestimaal nii levinud ja Atlantas täiesti puuduvast kasemetsast oli suuremate laste seas suur hitt ja kõik olid oma loominguga väga rahul; 8-aastase Henry väga soravalt ette loetud eestikeelne raamat köitis nii pisikesi kui ka suuri koolilapsi. Lisaks vaatasid lapsed lõiku "Lotte" multikast. Eesti Kool Atlantas on organiseerijatele parajalt suur väljakutse. Entusiasmi ja ettevõtlikkust jagub kuhjaga, kuid praktilised teadmised vajavad aktiivset täiendamist ja lisaks oleks juurde vaja sobivaid õppevahendeid. Samuti on käsil püsiva kooliruumi otsimine.


Siinkohal ka väljakutse: head ideed, praktilised nõuanded, info õppevahendite kohta ja õppevahendid ise on väga teretulnud! Aidake palun nõu ja jõuga, kõik võetakse tänuga vastu! Ühendust saab kooliga e-posti teel This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo