Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Hiljuti avatud New Yorgi Red Bulls’i uue kodustaadioni esimese värava lõi eestlane Joel Lindpere, kes siirdus USA kõrgliigasse MLS-i New York Red Bullsi selle aasta alguses.
Täismaja 25 000 pealtvaataja - staadion pole seega väga suur - ees mänginud Red Bulls alistas sõpruskohtumises Brasiilia klubi Santose 3:1. Võistlust soosis märtsi kohta erakordselt soe, +23 kraadiga ilm. Lindpere andis 11. minutil karistuslöögi, pall põrkas talle kaitsjate müürist tagasi ja teisel katsel lõi eestlane värava.
Ka USA jalgpalli meistrivõistluste esimeses voorus oli eestlane edukas. Red Bulls alistas koduväljakul 1:0 Chicago Fire’i ning kohtumise ainsa värava lõi 40. minutil algkoosseisus alustanud Lindpere.
Seni erinevais Eesti meeskondades, lühikest aega Bulgaarias ja kolm eelmist aastat Põhja-Norras Tromsøs mänginud Lindpere avaldas Eesti raadiole, et on oma otsusega just selle meeskonnaga ühineda, väga rahul.
«Alguses oli kõik uus ja huvitav, aga nii kui ma siia tulin, hakkas hästi minema. Eriti tõestab seda meie võitude seeria - oleme hooaja algusest 11 mängu kaotuseta püsinud. See on korralik tulemus ja näitab ka võistkonna taset,» sõnas Lindpere.
Küsimusele, kas ta uskus, et võib USAs nii populaarseks saada, vastas eestlane: «Ega ma sellist kiiret tõusu ei oodanud, aga nii on see läinud. Algus on alati oluline, et fännide ees end esile tõsta.»
«Ma olen siin mingil määral kanda kinnitanud, aga pean siiski kogu aeg rabama, et oma kohta hoida,» jätkas Lindpere, kes pole oma otsust hetkekski kahetsenud. «Olen oma otsusega väga rahul, et siia tulin. Arvan, et mängin hetkeseisuga paremas klubis kui Tromsøs.»
Ühtlasi kinnitas Lindpere, et saab kindlasti ka Eesti koondise valikmängudele tulla. «Meie treenerid on ju Skandinaaviast ja usun, et sellega ei tohiks probleeme tulla,» sõnas Lindpere.
USA jalgpalliklubi New York Red Bulls on Eesti koondislasest Joel Lindperest nõnda vaimustusse sattunud, et fännileheküljel õpetatakse ameeriklastele eesti keelt.
Õigupoolest mängisid oma osa selles lisaks Lindperele ka teised eestlased.
redbulls.theoffside.com märkis ära, et 26. jaanuaril oli portaali külastajate hulgas rohkem eestlasi kui ameeriklasi ehk esimest korda klubi ajaloos vallutasid portaali võõramaalased.
Uudisnupu kirjutaja Dave Martinez (postitus tehti küll kaks kuud tagasi) tervitas «sissetungijaid» ja integreerumise märgiks õpetas ameeriklastele mõned väljendid eesti keeles, mille Postimees välja toob.
hello – halloo
soccer – socker
red – punane
bull – pull
from bad to worse – veelgi halvemaks
ugly – inetu
bathroom – vannituba
smoking is bad for the health – suitsetamine on tervisele kahjulik

VES/Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo