Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

tuluohtu1Pildivalik NY Eesti Haridusseltsi 85. juubeli tähistamisest on väljas Vaba Eesti Sõna Facebooki lehel.  Fotode autor: Siiri Lind

 

Laupäeval, 15. novembril kogunes New Yorgi Eesti Majja 94 rõõmsat inimest, et koos tähistada NY Eesti Haridusseltsi 85. juubelit.


Ligi 10 aastat NY Eesti Maja Haridusseltsi juhtinud dr. Toomas Sõrra leidis õhtu sissejuhatavas sõnavõtus, et kui 85 aastat tagasi oli Ameerika eestlastel põhjust pidada oma maja ja omi organisatsioone, miks siis see tänapäeval peaks teistmoodi olema. Oli ju tollal Eesti iseseisev riik ja on ka täna, aga alati on eestlasi, kes kaugel kodumaast soovivad eesti keeles rääkida ja omal kombel aega viita. Eks neile see maja olegi mõeldud. Ingliskeelses remargis tänas dr. Sõrra eraldi veel kõiki kohaletulnuid ja kõiki neid, kes tänapäeva kiire elutempo juures ikka ja alati Eesti Maja meeles peavad – kas siis seda sõpradega külastades, siin üritustel osaledes või maja tegevust toetades.


tuluohtu2Imelise kontserdielamuse pakkusid muusikud Torontost: noor lootustandev eesti juurtega tenor Stephen Bell ja pianist Charles Kipper. Stephen Bellil ilmus 2013. aastal plaat “Kojuigatsus” kaunite eestikeelsete lauludega tuntud eesti heliloojatelt ning osa neist lauludest kõlas ka Haridusseltsi juubeliõhtul.

 

EV peakonsul New Yorgis Eva-Maria Liimets kiitis maja kodust õhustikku ja lootis, et maja jätkab elujõulisena veel kaua, et ka Eesti president saab siia külla tulla igal sügisel, nii nagu ta viimased aastad seda teinud on.


Häid sõnu ja soove Haridusseltsi kui New Yorgi eestluse katusorganisatsiooni aadressil laususid veel mitmed – Laine Tigane tervitas  NY “noorte” seeniorite ning Heljo Laev gaidide ja skautide poolt ning ülikooliprofessor Mart Neumann jagas oma ameerika üliõpilaste vaimustunud muljeid külaskäikudest siia majja.


Enne Toomas Sõrrat on vaid kolm esimeest juhtinud Haridusseltsi 10 või rohkem aastat: August Pierce (1931-1941), Linold Milles (1971-1981) ja Voldemar Vaher (1982-1993). Tänusõnad dr. Sõrrale tema pika juhistaaži puhul ütlesid NYEHS aseesimees Carl Skonberg ja juhatuse liikmed Tiina Vaska ja Tiina Järver, kes kolmekesi juhatasid õhtu kulgu. Dr. Sõrra sai kingituseks kasti Ameerikas pruulitavat Eesti õlut, mida ta lahkelt jagas kohalolijatele degusteerimiseks.


tuluohtu3Magussöögilaud sinises saalis üllatas erilise kujundusega ning kamavahukorvikesed üllatuskoogina olid võrratud.  Foto: Siiri Lind

 

Pidulik õhtusöök oli nagu ikka valmistatud NY Eesti Maja köögi poolt, vägesid juhatasid Inna Tereping ja Merlin Juhkam. Traditsiooniliselt oli toit eestipärane, seal leidus nii rosoljet kui heeringat ja seapraadi ning kõik maitses oivaliselt. Kaunilt kujundatud magustoidulaud oli kaetud eraldi sinisesse saali.


Kaminasaalis sai pakkumisi teha vaiksel oksjonil, kus oli väljas nii eesti maiustusi, jooke, eestikeelseid raamatuid kui ka kunsti ja  käsitööd, lisaks mitmeid ahvatlevaid pakkumisi – parkimiskaarte New Yorgis, balletipileteid ja Esto suusapäevade õhtusöök, näiteks. Sirje Helder Gold annetas oksjonile kaks Peet Areni maali ning Hannes Leetaru  poolt oli mitu Ilse Leetaru graafilist lehte. Enamus asju leidis omaniku ning Eesti Maja hüvanguks koguti arvestatav summa. Tänu oksjoni korraldamise eest läheb Tiina Vaskale.


Loteriipiletite ostjal oli võimalus võita iPad mini, kummalisel kombel naeratas õnn seekord iPadi annetanud Anne Peetsile endale. Aga tõmmati uus loos ja seekord osutus õnnelikuks võitjaks Mari Teedla.


Kõik külalised, kes oma taldrikute alt säravad tähed leidsid, said Eve Saar-Kiili poolt kingituseks korvi eesti rukkileivaga. Tema firma Esto Foods kinkis ka igale külalisele eesti šokolaadi.
Haridusselts tänab  ka kõiki teisi lahkeid annetajaid: Andrus Ers, Ell Tabur, Arville Puström, NY Peakonsulaat, Marianne Vanaselja, Eddie Tomson, Eesti Spordiliit USAs, Marika Blossfeldt, Vaba Eesti Sõna, Taivo Ets, Ingrid Nagy, Ivi Tamm, Katherine Aasmaa, Marcus Vaska, Riigikogu, Merike Barborak, Peeter Teedla, Laine Tigane,Virve Vaher, Jeff Klare.


Pärast ametliku osa lõppu mängis tantsuks Mike Barry  ansambel ja tantsijaid jätkus mitmeks tunniks.


Oli tore ja südamlik pidu.


Kärt Ulman

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo