Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

28. veebruaril toimus Seattle’i Läti Kirikus Eesti Vabariigi auks pühendatud 92. aastapäeva aktus. Traditsiooniliselt oli peosaali meeleolu loodud Eesti-teemaliste kaunistustega ning pidulised olid toonud endaga kaasa rohkelt magusaid suupisteid ühisele rootsi lauale.
Aktuse avas Seattle’i Eesti Seltsi esinaine Kristi Urv-Wong, tervitades kõiki külalisi. Seejärel esines kõrvu paitava etteastega Seattle’i Eesti Koor, mida juhtis dirigent Andrew Schmidt. Koori juht on teinud lauljatega märkimisväärset  tööd, nii et isegi minu amatöörlik kõrv suudab märgata järjest paremat kooskõla.
Peale alati suurepäraste sõnavõttudega esineva härra Paul Raidna, oli Seattle’i eestlasi tulnud tervitama ka Washingtoni Ülikooli Balti Programmi juht härra Guntis Smidchens ning siinsete leedulaste esindajana härra Rimas Miksys. Samuti tervitasid pidulisi Seattle’i Soome  ja Läti kogukondade esindajad.
Juba traditsiooniks saanud aukirjade väljaandmine ei jäänud ka sel aastal tegemata. Seattle’i Eesti Seltsi aukirja pälvis sel korral Thomas Napa oma märkimisväärse töö eest Lääneranniku Eesti Päevade korraldajana möödunud augustis.
Samuti austati veterane, kelle auks süüdati küünal ning tavapäraselt südant puudutavaid luuletusi luges proua Helga Mihkelson. Õhtu peakõnelejaks oli Seattle’i Eesti rahvatantsurühma  „Tuhandest Tuulest“ juht Caroli Herrick, kes kõneles rahvatantsu traditsioonidest läbi aegade. Alati suurepärast vaheldust pakuvad Pille Mändla ning Hazem Abolrous’e tütred Angelina ja Isabella, kes taas kord oma ema eestvedamisel  toreda laulu esitasid.
Peo ametliku osa lõpetas meeleolukas rahvatantsijate etteaste, mis oma energia  ja lustlike tantsudega peosaali kihama ja kaasa elama paneb. Seejärel said peolised lasta hea maitsta erinevatel magusatel roogadel ning omavahelist suhtlemist jätkus veel mitmeks tunniks.
Aitäh kõikidele osalejatele ja organiseerijatele! Sellised üritused annavad võimaluse siinsetele eestlastele kokku tulemiseks ja võimaldavad end ühise pere ning rahvusena tunda.
Merit Oviir

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo