Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Jõulud on rahu ja õnne aeg, aeg millal sündis Jeesuslaps, inimeste päästja, kes toob rahu ja head meelt kõigile. Meil aga läheb vahest meelest, et Jeesus ise oli hädaohus, sest Kuningas Herodes plaanis tema surma, kartes ohtu oma võimule, ning saatis oma sõdurid last otsima. Joosep viis kiiresti oma perekonna Egiptusesse, et sellest ohust pääseda.


Tänapäeva sündmused on jälle ohtu toonud mitmel pool maailmas. Meid paneb kõige rohkem muretsema Venemaa agressioon Ukrainas ja kasvav oht tema naabritele, eriti balti riikidele. Selle ohu eest ei saa põgeneda, vaid tuleb teisiti selle vastu seista. Õnneks on meil liitlasi USA-s, kes jagavad meie muret ja kellega koos on võimalik mõndagi saavutada.


Rõõmustav uudis on Kongressis vastu võetud ja peatselt Obama allkirja ootamas seadusandlus, mis lisab uusi Venemaale suunatud sanktsioone ja võimaldab tõhusamat militaarset abi andmist Ukrainale. Ukraina võitleb mitte ainult enda vaid ka Euroopa eest. See on tähtis saavutus, et USA Kesk- ja Ida-Euroopa päritolu keskorganisatsioonide töö on vilja kandnud selle seadusandluse õnnestumisega viimasel minutil enne Kongressi istungi lõppu.  


Keegi meist ei tea, mida tulevik toob. Venemaa majanduslik olukord läheb imekiirelt allamäge. Kuidas see mõjutab tema käitumist on raske ette ennustada.  Kuid oleme kindlad selles, et sammud, mida on siiani võetud kaitsmaks balti riike, ja Euroopa riikide üldine ärkav arusaam ohust, mis tuleb Venemaalt, saavad meid ainult aidata. Meie valvsus ja kiire reageerimine sündmustele on praeguses olukorras väga tähtis.


Soovin teile kõigile rahulikke jõulupühi ja loodame, et uus aasta toob rahu ja paremaid aegu igal pool maailmas. Tänan teid ERKÜ-le osutud abi eest ja olen kindel, et saame teie abi peale ka tulevikus loota.  Nagu Jumal kaitses Jeesuslast, hoidku tema Eestit!

 

Parimate tervitustega,


Marju Rink-Abel


Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides esimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo