Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

10. aprillil 2010 oli jälle rahvas koos New Yorgi Eesti Majas, et toetada Maja  ja nautida traditsioonilist Kevadballi ja Tuluõhtut.
Ja rahvas jäi väga rahule!
Õhtu algas shampuse vastuvõtuga, kust edasi koguneti Suurde Saali peo alguseks. Käesoleval aastal austati advokaat Arvo Reiman’i ja pühitseti Haridusseltsi 80. aastapäeva. Esimees dr. Toomas Sõrra tervitas kohalolijaid ja ühtlasi tänas Eesti Maja mänedzeri Katrin Albaz’it, kes oli suure töö teinud ning kokku pannud seltsi ajaloo, mis paigutati ürituse brozhüüri. Dr. Sõrra mainis ka hr. Reiman’i suurt panust kohalike eesti organisatsioonide heaks.
Edasi võttis sõna hr. Väino Ader, rääkides detailsemalt hr. Reimani elust, ka Helle Orav-Reiman meenutas oma kadunud abikaasat.
Kuna eeltoit oli laual ja kõhud oli juba pooltäis, said kohalolijad rahulikult jälgida ülevaadet, kuidas Arvo Reiman oli oma tööd teinud ja ka hinnata seda, et tänu temasugustele inimestele eksisteerib New Yorgi Eesti Maja ka tulevikus.
Järgnes ringreis “Broadway, Pariis ja Eesti”, mille esitasid Rosemarie Lindau ja Hando Nahkur. Kuna oli tegemist Maja tuluõhtuga, Roosi ja Hando “annetasid ennast” Eesti Majale ja esinesid honorarita. Ja nende esinemine oli vapustav! Oli tõesti selline tunne, et ei istu Eesti Majas, vaid kuskil Broadway etendusel.
Lisaks esitas Hando ka mõned klaveripalad – lõppkokkuvõttes, esinejad tegid haruldase töö!
Suurt huvi tekitas ka traditsiooniline oksjon, mis sel aastal oli eriti mitmekesine – lisaks Mark Kostabi ja Arville Puströmi annetatud maalidele oli veel palju huvitavaid maale, kinkekaarte, raamatuid ja teisi toredaid asju, mida rahvas hea meelega sai uurida ja õhtu lõpuks olid kõik asjad omaniku leidnud ja tulu Haridusseltsi kassasse kantud.
Kui siis söök sai söödud ja jooke ikkagi veel joodi, algas Mike Barry Band’i tantsumuusika. Esimest korda üle mitme aasta oli hulga tantsuhuvilisi. Muusika ja tants kestis hilja õhtuni. Peotuju elati välja tantsides üksi või mitmekesi ja hulgi.
Õhtu oli tore – rahvas jäi rahule – ja õhtu lõpuks oli ainult üks sõnum – ootame juba järgmise aasta Kevadballi – selline üritus peab korduma!
Ballikülaline

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo