Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

On möödunud 60 aastat, kui 103-liikmeline grupp eestlasi saabus Saksamaalt DP laagritest Cucamonga apelsinikorjajate laagrisse, mis asub Los Angelese lähedal Californias.
Pühitsesime seda tähtpäeva kokkusaamisega Alpive Village restoranis 14. märtsil. Kuigi meie read on järjest vähenenud, oli siiski 45 osavõtjat, nende hulgas 14 isikut, kes suuremalt osalt saabusid siia väikeste lastena või noorukitena koos vanematega. Tähtpäeva aitasid pühitseda ka 1950. aastal siiatulnute järeltulijad ja sõbrad.
Kokkutuleku algul mälestasime lahkunuid ja koguduse esimees Heino Nurmberg luges ette nende nimed.
Malle Tael rääkis Cucamonga laagri ajaloost, kuidas meie siia sattusime ja alguspäevade elust siia saabudes. Järgnes maitsev lõunasöök rikkaliku toiduvalikuga, mida kõik nautisid. Kohvilaua ajal Inge Puskar meenutas veel laagripäevi, noorte koolitöö algust laagris elades ja hiljem laagrist lahkumist. Selle vestlusega ühinesid ka teised kohalolijad, kes samuti jagasid oma mälestusi sellest ajast.
Meie siiasaabumisega suurenes ka Los Angelese eestlaste pere. Kuigi Eesti Selts asutati siin piirkonnas juba aastal 1928, muutus seltskondlik tegevus uute immigrantide saabumisega palju elavamaks ja Cucamonga eestlased osalesid selles aktiivselt.
Kokkutulek lõppes vesteldes tuttavate ja sõpradega, tehti ühispilte ja sooviti selliseid üritusi ka tulevikus korraldada.
Malle Tael

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo