Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

barborak sorraNY Eesti Haridusseltsi esimees Toomas Sõrra ja NY Eesti Kooli juhataja Merike Barborak välisministeeriumi tänukirjaga. Rohkem fotosid Vaba Eesti Sõna facebooki leheküljel. Fotode autor: Siiri Lind

 

Laupäev, 21. veebruar, kui NY ümbruskonna eestlased tähistasid Eesti Vabariigi 97. aastapäeva, algas krõbeda külmaga.

 

Lõunaks oli linn hallis lumesajus, mis õhtuks muutus jäävihmaks.


Juba enne kella kahte sumises NY Eesti Maja kohaletulnud osavõtjate jutukõlast.

 

Suur saal oli aktuse alguseks rahvast täis ja sinise saali oli vallutanud New Yorgi Eesti Kooli pere.

 

Traditsioonilise lippude aktusesaali toomisega said noored eesti gaidid-skaudid hästi hakkama.

 

Seejärel kõlas võimsalt USA hümn Maaja Roosi klaverisaatel. Aktus oli alanud.


skaudid

 

Harilike pikkade kõnede asemel leidus kavas palju muusikat; keel, mis on arusaadav nii estofiilidele, võõrrahvusest lastevanematele kui ka noortele, kelle eesti keele oskus on minimaalne. Sõnavõtjad tervitasid kohaletulnuid nii eesti kui inglise keeles.


Lühikese sisuka avapalve pidas praost Thomas Vaga, kes luges koosviibijaile ka kodumaal aastapäeva puhuks avaldatud palve. Avasõna oli NYE Haridusseltsi esimehelt Toomas Sõrralt. Teadustaja Leila Roos juhendas Eesti vabaduse nimel võidelnute ja langenute mälestamist ning veteranide ja teenetemärkidega ülendatute austamist.


Koolikoor, kus lapsi toetasid õpetajad/lastevanemad, esitas kaks toredalt ja selgelt kõlavat laulu: “Eesti naljalaul” ja “Eesti on mu kodumaa”. Oli südantsoojendav näha noort isa laulmas, väike eellasteaia-ealine süles. Milline tore viis süvendada segabielus sündinud võsukeses eestluse rahvustunnet.


Tunnustamaks NYE Haridusseltsi 85 ja NYE Kooli 80 aasta pikkust pühendatud tegevust eesti keele ja kultuuri säilitamisel, andis aktuse kõneleja Eva-Maria Liimets, Eesti Vabariigi peakonsul USAs, üle Eesti Vabariigi Välisministeeriumi tänukirja NYE Haridusseltsi esimehele Toomas Sõrrale ja New Yorgi Eesti Kooli juhatajale Merike Barborakile.  (Peakonsuli kõnet vt siit)


taavo roosEsineb Taavo Roos

 

Taavo Roos, keda viimati kuulsime NY Eesti Majas kui ta oli 5-aastane, esitas tšellol J. S. Bachi “Arioso” Maaja Duesberg Roosi klaverisaatel ja soojendas kuulajate südameid kahe imeilusalt heliseva soologa “Mu isamaa on minu arm” ja “Ta lendab mesipuu poole”.


New Yorgi Eesti Segakoor Andrejs Jansonsi taktikepi all esitas kolm á capella laulu: “Mu südame sünnimaa”, “Muusika” ja “Väike maa”. Aktus lõppes Eesti hümniga Maaja Duesberg Roosi klaverisaatel.


kuklid

 

Ei puudunud rahva tänuavaldused lillede ning tugevate ja kauakestvate aplauside näol.


Järgnes jutu- ja tervituste jagamine paljude sõprade/tuttavatega. Pika ja tegevusrohke päeva veetnud Eesti Kooli lastevanemad aga ruttasid kojusõiduga, sest mõned teed New Jersey poolel olid suletud ja põhja pool sadas kõvasti lund.

 

Teisi ootasid allkorral Maria Niguli ja Aarne Laanemaa valmistatud eestipärased toidud, mille serveerimisel abistas Viivika Tapp. Merilin Juhkam täitis tervisejoogiks klaase ja nii baari ümber kui rahvast täis laudades käis elav vestlus. Ilmastikuolude tõttu hakati küllaltki varakult lahkuma, südames Eesti Vabariigi sünnipäeva ilus tähistamine.


Aime Andra

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo