Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

boston22. veebruari päikeselisel pärastlõunal kogunes meie BES-i pere Newtoni Scandinavian Living/Cultural Center'i saali tähistama Eesti Vabariigi 97. aastapäeva. Saal oli lipuehtes, tulijad peorõivais, perenaised askeldasid köögis ja meespere seadis toole-laudu – ikka nii, nagu meil kõik juba tavaks saanud. Põnevust oli seekord aga veidi enam, kuna juba alguses märkasime aktuse peakõnelejat arvutiekraanil meiega Skype'i vahendusel ühinemas.


Pr Sonini klaverisaatel alustasimegi Ameerika hümni ja "Eesti lipu" laulmisega.

 

Avasõnaks astus ette seltsi esimees Villu Tari, kelle kõne oli vaikselt mõtisklev, kuid ka murelik, arvestades sündmusi maailmas.

 

Lätlaste tervitused andis üle Inara Suuberg, leedulaste sünnipäevaõnnitluse vahendas Villu Tari. Jaak Juhansoo tõi häid soove Ülemaailmselt Eesti Kesknõukogult ja Eric Suuberg rääkis meile Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides tegevusest. EV aukonsul Bostonis Anne-Reet Annunziata suunas meie vaate aga tulevikku, soovitades plaanida kodumaa sajandat juubelit.

 

Aktuse peakõneleja oli EV välisminister Keit Pentus-Rosimannus, keda jälgisime suurel ekraanil. Ta meenutas Eesti Iseseisvuse väljakuulutamise alguslugu ja hilisemat vabanemisjärgset vabariigi taaskujunemist praeguseks demokraatlikuks Euroopa Liidu ja NATO liikmeks. Soovides meile indu edaspidisteks ettevõtmisteks ning kodumaaga sidepidamiseks, rõhutas minister väliseestlaste osatähtsust Eesti vabadusvõitluses ja järjepidevuses.


Meeldiv oli näha, et lugupeetud välisministril oli huvi ka meie järgmisi ettekandeid kuulama-vaatama jääda – ja seda ikka Skype'i vahendusel!

 

Muusikalises osas nautisime Andrei Baumanni virtuooslikke klaveripalu: Bachi "Prelude and Fugue in F Minor", Debussy "Claire de Lune" ja Pärdi mõtlik "Spiegel im Spiegel".

 

Oma julge ja valjuhäälse esinemisega tegid meile samuti palju rõõmu BES-i koolilapsed Isabella ja Hendrik Branzetti ning Enrik Attemann.

 

Viimane sõnavõtja oli meie kõigi poolt armastatud ja lugupeetud BES-i sekretär ja rahvatantsu juht Talvar Tari. Ta tegi lühikese ülevaate oma siinsest tihedalt seltsi eluga seotud tegevusest ja meie kurvastuseks teatas plaanist peatselt Eestisse asuda. Meil on palju põhjust teda siinse kaasalöömise ja pühendumuse eest südamlikult tänada, loota, et me side temaga ei katke, ning talle ta uutes ettevõtmistes siiralt rohket edu soovida.

 

Aktuse lõpetas Epp Sonini ettekandes "Hoia Jumal Eestit" ja ühiselt lauldud Eesti hümn.

 

Veel sai tänatud ja lehvitatud meie peakõnelejale, sest Eestis hakkas aeg juba keskööle lähenema. Enne siiski nõustusime, et selline Skype'i teel kohtumine oli kõigile meeldiv ja neid võiks edaspidi enamgi korraldada.

 

Selleks ajaks hõljus köögi poolt juba kutsuvat kohvilõhna ja oligi aeg minna head-paremat maitsma, omavahel muljeid vahetama ja kõiki toimetajaid-korraldajaid tänama.

 

Kostku siit meiegi sünnipäevatervitus – Eesti, Eesti, ela sa!

 

HRUP

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo