Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

atlantaTõele au andes eestlaste arv ilmselt väga ei kasva, kuid tänu organiseerumisele oleme me paremini leitavad ja meie “hääl” on kandvam. Oma panuse on andnud ka käesolev väljaanne. Kajastades Atlanta Eesti Kultuuriseltsi (AEKS) toimetusi Atlantas, juhatab Vaba Eesti Sõna meieni inimesi, kes siiani Atlanta eestlastest midagi ei teadnud.


Eesti Vabariigi 97. aastapäeva tähistamiseks oli Atlanta eestlaskond taas perekond Allpere residentsi kutsutud. Aukülalisena oli kohal Soome aukonsul Atlantas hr John Saunders ning lisaks tuntud ja tuttavatele kultuuriseltsi liikmetele ja kultuuriseltsi sõpradele oli seltskonda kõigi rõõmuks õige mitmeid uusi inimesi lisandunud.


Ürituse ametlikus osas tervitas Eesti aukonsul Atlantas hr Aadu Allpere kohalviibijaid lühikese kõnega, AEKSi president pr Kristi Allpere andis ülevaate AEKSi tegevusest ning tutvustas esmakordsetele kohalviibijaile AEKSi juhatuse liikmeid, jagas tänusõnu ja märkis ära tehtud edusammud.

 

Atlanta Eesti Kooli juhataja Ave Kaegi ja õpetaja Mae Bates rääkisid koolis toimuvast. Kultuuriseltsi registreeritud liikmetele jagati Kristiina Petersoni poolt disainitud sertifikaadid, kaunilt rulli seotud keraamilise minimeenega, millele mitme värske omaniku poolt kohe ka ehtena kasutust leiti.


Mitteametlik osa kujunes aktiivseks omavaheliseks suhtlemiseks ja eesti tava kohaselt rikkalikult kaetud laudadelt hea-parema nautimiseks. Pole vist väga raske ette kujutada, kui erinev elukogemus on enam-vähem ühevanustel inimestel, kellest üks on sündinud Nõukogude Eestis ja teine näiteks teist põlve eestlasena Kanadas, ning kui põnev nendele vestluspartneritele teineteise taust on. Meie Atlantasse jõudmise teekonnad on olnud uskumatult erinevad ja ometigi seob meid ühine kultuur ja keel. Ning mingil moel on meil õnnestunud “eestluse pisikusse” nakatada oma kalleid kaasasid, kelle näol on üritustel esindatud korralik virr-varr erinevaid kultuure ja rahvuseid.


Arvatavasti on meie isamaa sünnipäeval võõrsil elavate eestlaste vahel üks teema üleval üle kogu maailma: mis on see jõud, mis sunnib meid üksteist üles otsima ja miks on koosveedetud aeg meile nii tähtis?


Samast teemast oli kantud ka hr. Aadu Allpere kõne. Hr. Allpere tsiteeris Karin Ivandi vahendusel eesti juurtega Southern Connecticut State University professor Dr. Jaak Rakfeldt’i:


„It’s simple. It’s genetic. As Charles Darwin studied, there is an anthropological and powerful urge to be members of a tribe.“ ... „ It gives us a sense of ourselves. It satisfies our need to belong when you have an intimate sharing of fears and hopes, then you become a member or the group. It’s deeply satisfying. It’s what we are made of.“


"Atlanta area Estonian tribe" nagu hr. Allpere meid kutsub, kasvab ja areneb.

 

Atlantasse ajutiselt sattujad või elama kolijad, otsige meid üles! Kel huvi, palume ühendust võtta Kristel Imeraj’ga e-posti aadressil This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

 

Facebooki kasutajad leiavad meid Atlanta Eesti Kultuuriselts / Atlanta Estonian Cultural Society grupina.

Tiina D’Souza

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo