Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

cleveland

Laupäeval, 28. veebruaril õnnistas taevataat kauni päikesepaistelise ilmaga paksu lume alla mattunud Clevelandi linna, kus varajasel pärastlõunal kogunes soojadesse talvemantlitesse mässitud grupp kaasmaalasi oma peredega meile omaseks saanud Der Braumeisteri restorani Eesti Vabariigi 97. aastapäeva tähistama.


Olen kindel, et mõnel meist on meeles ajad, kus Clevelandi eesti rahvusgrupi koosviibimistel oli  paarsada  või enam  kaasmaalast... Hoiame need ajad oma mälestuste varasalves. Samas tunnistame tänutundega, et kui ei oleks tublisid kaasmaalasi, kes vaatamata mitmesajamiililistele kaugustele kohale sõitsid, oleks meie koosviibijate arv olnud üsna väikesevõitu.


Koosviibimise juhatas lühikese avasõnaga sisse Peeter Orro, kes ütles külalistele tere tulemast ja tutvustas peakõnelejat Toomas Tubalkaini, kes on EANC liige. Toomas esitas kõne inglise keeles, sest ta leidis, et sedasi saab Eesti kultuuri, tavasid, pärimusi ning vaimu keelt mittevaldavatele osalejatele paremini tutvustada.


Toomas alustas oma sõnavõttu tänusõnadega ja minutilise vaikusega, mälestades  neid, kes võitlesid,  surid  või  kannatasid  Eesti  iseseisvuse  eest võideldes nii Esimese  kui Teise maailmasõja ajal. Oma kõnes tõi ta esile praeguseid segaseid olukordi nii Euroopas, Lähis-Idas, Kesk-Aafrikas ja mujal üle maailma, kus Venemaa toetab terroriste ning rikub piiriseadusi nii Ukrainas kui Eestis. Samas mainis ta, et tänu Baltic American Freedom League'ile, Joint Baltic American Freedom League'ile ning teistele taolistele organisatsioonidele Põhja-Ameerikas on US ja NATO väed nüüd Balti riikides ja ka Poolas.


Ta tõi esile mitmeid hästiõnnestunud Eestit tutvustavaid kultuuriüritusi, nende hulgas Arvo Pärdi kontserdid ning mitmed Eesti filmid, mida EANC on rahaliselt toetanud lisaks paljudele organisatsioonidele USAs  kaasa arvatud meie kaunis Eesti Kultuuraed Clevelandis!!


Toomasel on palju häid mõtteid, kuidas tutvustada Ameerika Kongressile ja publikule Eestit ja teisi Balti riike. Aga kahjuks puuduvad selleks vajalikud rahalised vahendid. Selleks, et jätkata oma organisatsiooni tööd, kutsus Toomas kuulajaskonda üles toetama EANC ettevõtmisi, andes ideid,  kuidas seda saaks väga lihtsalt teha.


Ärateenitud tänusõnad Toomasele ütles Peeter Orro. Koosviibimise ametlik osa lõppes Eesti Vabariigi hümniga, mille muusika eest hoolitses Aavo Puussaar. Peeter avaldas tänu Aavole muusika ning Hans ja Karin Ruusile koosviibimise korraldamise eest.


Siinkohal pean kahetsusega mainima, et Peeter Orrole ei avaldanud keegi kahjuks tänu tema hästi kokku pandud lõppsõna ja sellele järgnenud sügavamõttelise palvuse eest, millele järgnes õhtueine. Ütlen siinkohal Peetrile hilinenud tänusõnad kõikide nende kordade eest, kus ta on meie koosviibimistel palvusi ja tihti ka nii ava- kui  lõppsõnad ütelnud. Suur, suur tänu, Peeter!!!


Igal kaunilt dekoreeritud laual oli Pika Hermanni torni kujutavatel lipuvarrastel sinimustvalged lipud ja väikesed valged küünlad. Kena üllatuse leidsime menüült, kuhu oli suurte tähtedega eesti keeles kirjutatud Tere Tulemast. Täiuslikust menüüst said kõik midagi oma maitse järgi valida, kaasa arvatud taimetoitlased. Kuulsime,  et kõik jäid oma valikutega väga rahule. Nüüd oli aeg vestluseks ja seda tehti igas lauas "kahes kohalikus keeles".  

 

Meeldiva üllatuse valmistas külaline Eestist, kelleks oli Baltic-American Freedom Foundationi (BAFF) stipendiaat Aive Liibusk, PhD. Tänu BAFF Research Scholarship'i programmile on Aivel võimalus täiendada ennast Ohio State University juures ühe aasta jooksul (mai 2014–aprill 2015). Tema peamine uurimisvaldkond on seotud merevee taseme tõusuga ning selle mõjuga rannikualadele. Pärast stipendiumi lõppu suundub Aive, koos meie parimate soovidega, tagasi Tartusse ja jätkab seal tööd õppejõu ning teadlasena.


Tänu Annely Thayerile sai paljude teiste piltide kõrval tehtud ka tore ühisfoto.


Hiljem kuuldud järelkaja meie koosviibimisest on olnud ainult positiivne ja oma kohalviibimisega kinnitasid kõik osalejad, et Eestil on aukoht meie südametes ja hüüame üheskoos täiel häälel ELAGU  EESTI!!! 

                                                                              

Karin Imbi Ruus

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo