Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

laman

Vasakult: Ilmar Taska, Ivo Felt, Lembit Ulfsak, Zaza Urushadze, Rein Kotov.    Foto: Tõnis Org

 

“Mandariinide” meeskond ja Ilmar Taska täitsid Eesti Maja ootusärevuse ja rõõmsa elevusega. “Mandariinide” vestlusringi Ilmar Taska juhtimisel võeti Oscarite eel vastu kuumade ovatsioonidega ja publik ei pidanud sel pärastlõunal pettuma, sest kohtumine kujunes meeleolukaks. Küllap oli see ka üheks külastajaterekordiks, sest Eesti Maja oli pilgeni rahvast täis. Välkusid kohale sõitnud Eesti pressi kaamerad. Ka Reet Rand, Christel Strömberg, dr Tõnis Org ning Grete Sõõrumaa tegid häid kaadreid. Parima võõrkeelse filmi Oscari nominentidel ei jäänud vaimukatest vastustest puudu ja Ilmar Taska juhtis vestlust oskuslikult kolmes keeles. Vahepeal õnnestus kuulda isegi gruusiakeelseid kommentaare näitleja Misha Meshkilt.


Kõigi lemmikuks oli aga ikka Lembit Ulfsak, kes kõneles koduselt eesti keelt. Elevust tekitas ka küsimus, kuidas õnnestus koostöö põhjamaiselt külmadel natuuridel Ivo Feldil ja Rein Kotovil Gruusia tulise temperamendiga režissööri ja näitlejatega. Ilmar Taska tõstis esile filmi kontseptsiooni ja küsis lavastajalt Zaza Urushadzelt, mis pani teda seda lugu kirjutama. Zaza kinnitas, et liikumapanevaks jõuks stsenaariumi kirjutamisel oli humaansus, mida ei tohiks kaotada ka konfliktide keerises. Et selle mehise seltskonna keskel säraks ka naisi, kutsus Ilmar Taska lavale Tatiana Detlofsoni, kes rääkis, kuidas filmi nii turundada, et see Filmiakadeemia liikmetele silma jääks.


Kui mikrofon avati laiemale ringile, siis tuli huvitavaid küsimusi nii Eesti Maja rahvalt kui ka teistelt filmiala inimestelt. Mikrofoni said enda kätte ka HBO tootmisjuht Jay Roewe ning austria filminäitleja Christoph Dostal, kelle Taska oli Eesti Majja kutsunud.


Elamusi pakkus ka Eesti köök oma järjekordses headuses. Südamesoojust õhkus nii kohalolijate silmadest kui ka kuumadest pirukatest, mida tublid Eesti Maja naised ahjust otse lauale tõstsid. Isegi House of Film’i filmilevitaja Ava B, sarja “Law and Order'” produtsent Michael Kewely ja Iraani disainer Nargess Philips kiitsid Eesti köögi headust. Üritus oli Eesti Seltsi poolt Renee Meriste juhtimisel suurepäraselt organiseeritud. Vestlusringi kiitsid nii Jaak Treiman, Matti Riivald kui ka külalised.


Kuigi Ivo Felt ja tema filmigrupp olid teinud Ameerikas kümneid kohtumisi, siis Eesti Maja üritust pidasid nad ikka kõige kodusemaks.


Kõige lõpuks jäädvustati end piltidele koos armastatud filmitegijatega ja sellest kenast pärastlõunast jäi hinge soe mälestus.


Hille Karm

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo