Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

skaudid gaidid

Jüripäeva tähistamiseks Järvemetsale kogunenud USA eesti gaidide ja skautide pere.  Foto: Liisa-Mai Karuks

 

Jüripäev on eesti gaidide ja skautide kalendris väga oluline päev. Ka seekord peeti seda väärikalt pühapäeval, 19. aprillil meie armsal Järvemetsa laagrialal. Kogu nädalavahetus oli täis rõõmsat tegevust. Hellakesed ja gaidid kasutasid võimalust pidada lõbusa nädalalõpulaagri. Hellakeste juhiks oli ngdr Liisa-Mai Karuks ja gaididega tegeles ngdr Linda Kangro. Skaudid nskm Leelo Linaski juhtimisel veetsid õige mitu päeva männimetsa all skauditarkusi õppimas. Nende tegevusest saate teada üksikasjalikumalt teises artiklis.


Laupäeval kogunes nädalalõpulaagrisse kümme hellakest, kes tegid igasugust käsitööd, valmistasid pildiraame, nautisid loodusmatka ja askeldasid peamaja köögis. Gaidid maalisid kohvikruusidele imekauneid eesti mustreid, käisid matkamas, harjutasid lippude heiskamise ja langetamise korda, tegid sporti ja valmistasid süüa. Laupäeva õhtul tuli skautidelt kena kutse – tulge lõkkele! Pimedas metsas kõlasid kaugele nende hoogsad laulud ja rõõmsad hõiked. Õhtu jooksul võisid laagrilised nautida ka saunamõnusid tänu saunamehele, skm Mati Kobinale.


Nädalalõpu suursündmus oli aga pühapäevane jüripäeva jumalateenistus ning ülenduste ja edutuste jagamine. Vaimuliku puudumisel pidasid gaidid ja skaudid lihtsustatud teenistuse, mida juhtis USA Eesti Skautide Maleva juht nskm Mart Kuhn. Piiblisalme lugesid gaid Linnea Tõõtsov ja skaut Carter Linask. Usuline osa lõppes traditisoonilise mõttesillaga: pilgud seati Eesti suunas ja lauldi Ühendaja suurlaagri laulu asjakohaseid salme: „Eesti noored, jääge kokku! Meri meid ei lahuta!”


Jüripäevatervitusi oli mitu. Kohalviibiv väliseesti peaskaut skm Rein Linask tervitas päikeselise taeva alla kogunenud noori, juhte ja külalisi. Loeti ette ka kirjalikud tervitused skm Elmar Saarniidult, gdr Ingrid Kütilt ja gdr Urve Põhilt. Gaidide pere sai sel päeval mitme uue liikme võrra rikkamaks. Hellakese lubaduse andsid Lisa Bucholz ja Annika Simonson (Lakewoodi „Kungla” üksusest). Pühaliku gaiditõotuse andsid Elisabeth Berard, Raili Marotto, Martha Männik ja Helisa Uroza (Lakewoodi „Kungla” üksusest). Tüdrukute väljaõpetamise eest kuulub suur tänu ngdr Liisa-Mai Karuksile ja tema headele abilistele Kristi Kavoleff, Alex Kavoleff ja ngdr Heili Carpino, keda Liisa-Mai pärast aktust ilusate lilledega tänas.


Nüüd algas edutuste ja ülenduste jagamine, mida EGM USAs nimel andsid kätte USA Eesti Gaidide Maleva juht ngdr Leena Kangro ja USA Eesti Gaiderkogu Koondise juht gdr Tiina Ets.

 

Õrnakese kiituskiri
Charlotte Jones (NY)

 

Suuline kiitus hellakesele
Melinda Siismets (CT)
Maya Medina (CT)


Hellakese kiituskiri
Kaili Linask (CT)
Angelika Kingo (CT)
Vivienne Jones (NY)

 

Hellakese hoolsusmärk ja diplom
Annike Müürsepp (CT)

 

Suuline kiitus gaidile
Maria Siismets (CT)
Maiki Müürsepp (CT)

 

Gaidi hoolsusmärk ja diplom
Johanna Saarela (CT)
Megan Kruzyk (CT)


Hää-hää-hästi tehtud, tüdrukud!


gaidipere

USA gaidipere uued hellakesed ja gaidid koos lipuvalvega. Vasakult: Raili Marotto, Elisabeth Berard, lipuvalvur Linnea Tõõtsov, Martha Männik, Helisa Uroza. Ees värsked hellakesed Lisa Bucholz ja Annika Simonson. Taga seisavad lubaduse ja tõotuse vastuvõtjad ngdr Leena Kangro ja gdr Tiina Ets.  Foto: Tiina Ets

 

Ka tublit tööd teinud juhtkonna liikmeid tuleb edutada. Gaiderkogu juhataja gdr Tiina Ets kutsus ette kõik gaiderid ja nooremgaiderid ning rääkis kohalviibijatele sellise tiitli saanud juhtide tegevusest ja saavutustest. Palju tööd USA Eesti Gaidide Maleva juhina on teinud selle truu juht ngdr Leena Kangro, kes on seda ametit pidanud juba 13 aastat. USA Eesti Gaiderkogu Koondise otsusel ja Väliseesti Gaidide Liidu heakskiidul leiti, et on aeg ülendada meie maleva juhi Leena Kangro gaideriks. Selleks seoti talle kaela vastav ametitunnus – gaideri tumesinine lips. Kohe hüüdis skaudipere värskele gaiderile tervituseks „Elagu Leena! Tore juht!” Lilledega ruttasid teda tervitama USA Skautmasterite Kogu juht skm Gunnar Tamm ja USA Eesti Skautide Maleva juht nskm Mart Kuhn.


Nüüd oli aeg nautida head lõunaeinet, mille olid valmistanud perenaised Katrin-Kaja Roomann, Lea Kiik ja Linda Linask. Pärast lõunat toimus ka suvelaagri plaanide tegemise koosolek, mis oli võrdsetes osades asjalik ja lõbus.


Kuna mitmed tunnustusesaajad ei olnud sel päeval kohal, jääb nende ülenduste üleandmine ootama suve, mil gaidid ja skaudid kogunevad Järvemetsa laagrisse. Malevate suvelaager toimub teatavasti 18.26. juulini ning selle juhtideks on ngdr Linda Kangro ja nskm Silver Laur. Kaunid päevad aprillikuises Järvemetsas olid kevadise-suvise tegevuse avataktiks.

 

Tiina Ets, gdr

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo