Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

“Baltlased, tere tulemast Hollywood'i!” nende sõnadega juhatas  endine Inglite Linna kuulus eesti soost uudisteankur Tiiu Leek sisse ürituse, mis kandis nime "Balts in Hollywood".

Kevadiselt päikeselise Lõuna-California aprillikuu eelviimasel päeval võõrustas Soome riigi suurkonsul Kirsti Westphalen oma Bel Airi residentsis Soome lõunanaabrite talente ning külalisi. USBF (US-Baltic Foundation) korraldas õhtu, kuhu olid esinema palutud Eesti, Läti ja Leedu noored kunstnikud.

 

Sissejuhatuseks tutvustas juhatuse esimees Maria Kivisild Ogrydziak lühidalt organisatsiooni ajalugu ja tegevust tänapäeval, millele järgnesid kolme Balti riigi ilusate ja andekate tutvustavad etteasted ja ettekanded.

Esimesena tutvusime Kiino Villandi’ga,  ema kaudu eesti päritolu, tuntud ning edukas moe, reklaami ning meelelahutuseäri fotograaf, kelle tööd on trükitud ja ilmumas mitmetes mõjukates ajakirjades. Viimane näiteks Emmy’s, kuhu ta pildistas seeria kuulsate teleseriaalide nagu “Survivor”, “True Blood”, “Mercy” ja “Mythbuster’s” telgitagustest, millest omakorda vändatakse dokumentaalfilm, mis lähikuudel ilmub emmy.com’is. Soovitan soojalt ka kiigata Kiino kodu-leheküljele. Kiino ulatas oma kaamera Reet Rannale ning asus ise  eesti talentide tutvustajaks, juhatades  sisse noore eesti lauljatari Getter Raidam'i.

Getter on kaunis eesti psühholoogiatudeng Tartu Ülikoolist, kes osales esimeses "Eesti otsib superstaari" saates, mis on American Idol eesti variant. Getter on ka WAF koori liige ning esineb Angeli klubis Tallinnas. Noor lauljatar saab inspiratsiooni mahedast popiga miksitud klaverimuusikast ning mitmetelt teistelt maailmakuulsatelt poplauljatelt. Getter laulis meile kolm tuntud poplaulu.

Hendrik Suurhans, noor armas eesti mees, kes töötas Eesti Televisioonis reporterina juba ülikoolipäevil ning on just alustamas karjääri Hollywoodis muusikavideote produtsendi ja režissöörina. Hendrik rääkis meile oma tulevikuunistustest ning näitas üht oma viimastest töödest, milleks oli muusikavideo Londoni d'n'b grupile “London Elektricity”, hetkel on tal käsil muusikavideo Eesti bändile “Sinine”. Hendriku kaugemaks eesmärgiks on jõuda mängufilmideni.

Viimasena esindas kauget kodumaad särav Maria Viidalepp, kelle nimi peaks olema tuntud igale kunstimaiale juba tema isa kaudu. Maria ise on andekas kunstnik, kes soovib karjääri arendada moeloojana. Maria on juba täna edukas moeajakirjanik, tema töid on avaldatud nii eesti kui ka ingliskeelsetes väljaannetes. Neiu Viidalepp näitas meile oma moeportfoliot.

Huvitava ning pikaajalise karjääriga leedu päritolu näitlejanna Ruta Lee, kellel on  oma “Täht” Hollywood’i kuulsuste rajal, juhatas sisse Leedu talendid, kellest esimene oli Vilniuse Kunstiakadeemia lõpetanud Saule Pitkys. Saulelt oli üritusel välja pandud kolm õlimaali. Ta on töötanud peaaegu kõigi suurte filmistuudiote jaoks animaatorina ning tema tööde alalist välja-panekut saab nautida Vilniuse kunstimuuseumis.

Järgmiseks tutvustati Marius Makevicius’t – kirjanikku, režissööri, produtsenti. Kahte tema filmi näidatakse käesoleval aastal kinodes. Makeviciuse film “Douchbag” linastus Sundance filmifestivalil ning “Spooner” võitis eelmise aasta Sonoma festivalil kohtunike auhinna. Lisainfot tema kohta leiate huvi korral Google abil.

Viimane Leedut esindav talent, keda üritusel tutvustati oli Rasa Arbas. Rasa armastab loodust – seda on näha kõigis tema töödes. Oma esimese  personaalnäitusega esines ta juba kui  oli vaid kaheksa-aastane ning 64 tema tööd on olnud Leedu kunsti väljapanekutel. Pr. Arbas alustas iseseisva äriga kohe pärast ülikooli. Sel õhtul olid väljas tema portfooliod, maalitud pühadekaardid ja Leedus fotografeeritud loodusvaated.

Aivars Jerumanis, tuntud tegelane balti ringkonnas, olnud Balti Ameerika Vabaduse Liiga juhatuses ning Läti aukonsul Kalifornias. Hr Jerumanis töötas juhtival kohal Universal Studios peaaegu kolmkümmend aastat ning balti talendiõhtul oli temal au tutvustada oma kaasmaalasi, meie Eesti lõunanaabreid – lätlasi.

Sandra Ozolite ning tema poeg Janis Ozilitis esinesid viiulil ja lauludega. Sandra viimane CD kannab nime “Sena Riga”. Sandra karjäär algas viiuldajana, kuid ta leiab, et laulmine on tema tõeline kutsumus. Ta on esinenud ja esineb paljudes muusikalides. Külalised laulsid kaasa kõigile teada ja tuntud “Edelweiss’i” muusikalist “Helisev Muusika”.

Soome saadiku residents oli sel õhtul kaunistatud paljude maalidega, kaks neist noorelt Läti kunstnikult Kris Lewis’elt. Kris’i töid on saanud näha paljud kunstinautijad üle terve maailma. Kahjuks  ei olnud tal endal võimalik meiega ühineda, kuna töötab oma viimase projekti kallal, mis avatakse mais Pariisi Louvre’s. Pean siinkohal ära märkima huvilistele, et Kris Lewis’el on suurepärane veebilehekülg, kus on huvi korral võimalik näha muuhulgas ka tema töid.

Eelviimasena tutvustas härra Aivars meile Karl Alsens’it, kes sel suvel on lõpetamas Pepperdine ülikooli magistriõpet stsenaristika alal. Ta on töötanud edukate kirjanike ja produtsentidega, nagu näiteks Edward Saxon. Tema filmi “Hybrid Man” näidati selle aasta roheliste filmifestivalil kõrvuti Disney filmiga “Oceans”. Karl tutvustas meile katkendit oma uuest ajaloodraamast “The Bear Slayer” – filmi Balti vabadusvõitlusest, mis kanti ette kahe näitleja poolt.

“Ejam” mis läti keelest tõlgituna tähendab “lähme” on nimeks kvartetile ning on akronüüm neljast nimest: Edvins Rusis, Julija Plostnieks, Arturs Rusis ning Mara Zommers.

Edvins on filmiprodutsent, Julija on näitleja, Arturs on muuhulgas väga populaarse teleseriaali  “Dirty Sexy Money” peaprodutsent ning Mara on edukas sopran, kes laulab nii inglise kui läti keeles. Ejam oli meeleolukaks punktiks õhtu esinemistele.

Viimasena kõneles Eesti aukonsul Jaak Treiman. Härra Treiman on olnud konsul  Los Angeleses viimased 24 aastat, ta on advokaat, kirjanik, rahvusvaheline lektor, paljude prominentsete organisatsioonide juhatuse liige. Härra aukonsul on organi-satsiooni Innovation Democracy kaaslooja – mittetulundusühing, mis momendil aitab harida Afganistanis töötavaid ettevõtjaid.

Õhtu lõpetati tänusõnadega ja  kingituste üleandmisega. Soome suurkonsuli peakokk Sirpa Welch palus külalised nautima pidulikku õhtusööki, mis siinkohal kindlasti omaette väga kiitvat arvustust vääriks.

Suured tänud Soome suurkonsulile pr. Kirsti Westphalen’ile, kes avas oma kodu uksed, tema assistendile Helena Arstila’le, US -Baltic Foundation’ile, hr. Jaak Treimanile, Tiiu Leek’ile ning paljudele teistele, kes korraldasid  suurepärase ürituse.

Rõõm on tõdeda, et on nii palju andekaid ja noori ilusaid inimesi meie kodumaalt ja naabervabariikidest ning teada saada, näha ja kuulda nende tegemistest ja saavutustest.

Kõigile palju jõudu ja edu soovides ning tulevikus teie töid ja tegemisi ikka näha lootes!

Christel Strömberg

Los Angelese Eesti Selts

 

 

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo