Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

suvekodu

Laupäeval, 27. juunil avati Eesti Laste Suvekodu Long Islandil, seekord juba kuuekümnendat korda.


Avatseremooniaks sammus laagriplatsile lipu heiskamiseks pikk rida lapsi, noori ja kasvatajaid, kandes oma uusi ilusaid laagrisärke, mis sel aastal olid kavandatud kasvandik Magnus Põldmäe poolt, tähistamaks laagri 60. aastapäeva. Peale laagrijuhataja Lili Põldmäe tervitust ja sissejuhatust heisati lipud, lauldi laulu "Kaunistagem Eesti kojad" kolmandat salmi ja kuulati Eesti Kodu majandava toimkonna juhataja Sven Roosillla tervitussõnu.


Sellega oli laager ametlikult avatud.


Laagrisse tulla soovivaid lapsi oli sel aastal nii palju, et laagriplatsil olevad tared ei oleks suutnud mahutada lapsi, kasvatajaid ja personali.


Selle tõttu telliti kaks RV camper'it, mis paigutati laagriplatsile; üks neist oli määratud suurtele tüdrukutele ja teine laagri juhtkonnale.


Esimesel nädalal, 27. juunist kuni 4. juulini, oli kohal 51 last.Teiseks nädalaks, 5. juulist kuni 11. juulini, oli registreeritud 55 last.


Sel aastal korraldatakse veel kolmas nädal, mis kestab 12. juulist kuni 16. juulini, seega ainult viis päeva, kuna mitmed lapsed suunduvad siit edasi Lakewoodi, et osaleda seal toimuvas eesti skaudi- ja gaidilaagris, mis avatakse 18. juulil.


Suvekodus oli seekord –  nagu alati – lapsi üle Ühendriikide ja üle maailma: New Yorgist, New Jerseyst, Connecticutist, Pennsylvaniast, Marylandist, Virginiast, Kentuckyst, Californiast, New Mexicost, Kanadast, Ghanast ja muidugi ka Eestist!


Kaksteist eesti noort on kasvatajateks. Nad korraldavad laste päevakava, kus põhilised tegevused on ujumine, sport, laulmine, rahvatants, eesti keele tunnid, mängud, kunst ja käsitöö, tantsuõhtud, öömängud, lõkked ja eluaegsete sõpruste loomine ja nautimine.


Laagrijuhid on Lili Põldmäe ja Eva Ensmann, kes suure hoole ja armastusega siin noortega tegelevad ja laagri suurepärast kordaminekut juhatavad juba neljandat aastat.


Köögipersonal koosneb kaheksast abilisest, eesotsas laagri vilunud koka Aikki Tomsoniga. Kiitus neile maitsvate toitude eest!


On väga tore näha, et Eesti Laste Suvekodu Long Islandil on toimunud juba 60 aastat.


Loodame, et lapsed laagris ja kõik need ennastsalgavad inimesed, kes seda laagrit neile võimaldavad, naudivad neid kaks ja pool nädalat kestvaid päikesepaistelisi päevi ilusas Eesti Kodus, kus eesti meel ja eesti keel edasi elavad. Sõprused, mis siin tehakse, kestavad ja selle tõttu eestlus Ühendriikides ja terves maailmas ei kao, vaid püsib!

 

Lia Mai Puskar

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo