Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Vaba Eesti Sõna lugejad, kes pole hiljuti Chicago Eesti Majas käinud, on kindlasti huvitatud praeguse ümberehituse tulemusest.

Nimelt algas tualett-ruumide ümberehitus 1. jaanuaril ja kestis põhiliselt 24. veebruarini. Praeguseks on see 99% ulatuses lõpetatud. On veel kohale panna üks lett ja mõned kappide uksed. Nii meeste kui naiste ruumid ehitati täiesti ümber. Nende vahele tehti kolmas ruum - nn “handicapped” individuaal-tulettruum, mis tänapäeval on nõutav. Nimetatud ruumi saab siseneda ratastoolis liikuv inimene ja seintel on mitmeid käsipuid nendele kasutamiseks, kel seda tarvis. Ruumis on ka laud, kus on võimalik väikelapsel mähkmeid vahetada.

Kõik kolm ruumi said maitsekad seina- ja põrandaplaadid ja täiesti uue sisustuse. Kõik töö, välja arvatud vaheseinte paigaldamine, tehti meie kohalike eesti töömeeste ja ka naiste poolt. Osaliselt palgalise, osalt vabatahtliku - ehk nagu vanasti nimetati - “priitahtelise” tööjõu poolt. Võrrand selle arvestamiseks oli võrdlemisi keeruline, aga andis häid tulemusi.

Peamine tööde organiseerija oli Eesti Maja president Mehis Vahtra, kes võttis mitmed päevad oma tavalisest tööst vabaks ja innustas ka teisi tööle.

Ümberehitus läks maksma natuke üle $15,000. Sellest $7,500 oli Rahvuskomitee toetus ja ülejäänu oli kohalike eestlaste annetused, nii et Eesti Maja ei koormatud uute kulutustega.

Täname kõiki annetajaid ja kutsume teisi tulema Chicago Eesti Majaga tutvuma.

Imre Pagi

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo