Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

rahvakett laagripere“Rahvaketi” laagripere peale avatseremooniat. Foto: Tauno Mölder

 

Eesti gaidid ja skaudid mitmelt maalt kogunesid Kotkajärvele, et viibida koos ühise perena järjekordses suurlaagris, seekord nimega „Rahvakett“. Laager toimus Toronto Skaudisõprade Seltsile kuuluval Kotkajärve laagrialal Ontario provintsis, see avati laupäeval, 15. augustil ning kestis kaheksa päeva. Koos oli ligikaudu paarsada noort,  juhti ja abilist. Laagri korraldajaks oli Eesti Skautide ja Gaidide Malev Kanadas.


Laagri võimekateks juhtideks olid ngdr Lydia Van der Veen ja nskm Aleks Kivi, Kanada maleva juht ja abi. All-laagrite nimed olid kooskõlastatud laagri nime teemal: „Sädemete Ahel“ – hellakesed; „Sõlmijad“ – gaidid; „Kaunitaride Kett“ – vanemgaidid; „Rakett“ – hundud; „Soomussärgid“ – skaudid; „Ahelreaktsioon“ – vanemskaudid; „Sideme Säilitajad“ – juhtide all-laager.


Laagri avaparaadiks oli üles rivistunud 18 hellakest, 10 hundut, 15 gaidi, 16 skauti, 15 vanemgaidi ja 10 vanemskauti. Neile lisandusid mitmekümneliikmeline juhtide all-laager ning paaritosinaline noorte all-laagrite juhtide kogu. Lisaks suur abiliste pere. Eestist oli kohal 14 skauti, 9 gaidi ning 1 kodutütar ja 1 noorkotkas – kokku 25 osalejat.

 

rahvakett1USA Eesti Skautide ja Gaidide malevate esindusüksuse osalejad koos saatjaga enne lahkumist Järvemetsal. Paremalt teine ngdr Linda Kangro, esindusüksuse juht. Foto: Rein Linask


Eesti Skautide Ühingut esindasid Rävala malevast lipkond Okaskannel, Tormilind ja Põhjala skaudid. Vana-Harju malevast Loone lipkond. Pärnumaa Skautide ja Gaidide Malevast Saare lipkond. Tartumaa Skautide ja Gaidide malev. Eesti Gaidide Liidust olid esindatud: Tallinna malevast Kuristiku lipkond ja Grislide salk; Pärnumaa Skautide ja Gaidide Malevast Tori rühm ning Tartumaa Skautide ja Gaidide Malev.


USA Eesti Skautide ja Gaidide Malevat esindasid 18 skauti ja gaidi, 8 juhti, ning 2 abilist, kokku 28 osalejat. Neist enamus sõitsid kohale ühisbussiga, mille hankimist toetas Eesti Abistamiskomitee USAs.


Laagri avamisel selgitas laagri juht ngdr Lydia Van der Veen laagri nime tähendust: „Kette on mitut sorti. Neid, mis kaunistavad, neid, mis takistavad, ja neid, mis ühendavad. Üks kõige võimsamatest kettidest, mis hõlmab kõiki neid omadusi, oli Balti kett, mis ulatus üle Balti riikide aastal 1989. Sellega näidati meie rahva võimsust ja solidaarsust. Praegu igaüks, kes on laagrisse tulnud, on üks lüli meie oma gaidi- ja skaudirahva ketist, mis ulatub üle maailma. Me ühendame ennast läbi sõpruse ja tegevuse ja iga asi, mida saavutame siin Kotkajärve metsade vahel, teeb meid tugevaks. Alates kõige kogenenumast juhist kuni kõige noorema hellakese või hunduni, oleme kõik võimelised ühendama ennast tugeva lülina meie oma Rahvaketti! Hoidkem kokku ja nautigem suurlaagrit. Loodan, et igaühe oma sõpruskett saab lisaks mitu-mitu uut lüli!“


Seejärel avas ta laagri ning heisati Kanada ja Eesti lipud pealipu mastidesse ning Kanada, Eesti ja USA lipud osalejate maade varrastesse, lauldes Eesti lipu laulu. Paraadi juhtis nskm Aleks Kivi.


Rein Linask

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo