Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Sel aastal saatis New Yorgi Eesti Haridusseltsi Eesti Kool eesti seltskonda viis lõpetajat: Kirsi Balazs, Ilona Lane, Mait-Marten Nanits, Aleksander Peets ja ka Andrus Aasmaa, kel kunagi nooruspõlves eesti kool perekondlikel põhjustel lõpetamata jäi ning kes nüüd ühines lõpuklassiga. Need, kellesse Eesti Koolides on eesti keelt, ajalugu ja muid oskusi süstitud, on kultuuriliselt enesekindlamad. Ajalugu on näidanud, et välismaal Eesti Koolide lõpetajatest on saanud gaidi/skaudi juhid, kultuuri- ja ühiskonnategelased ning poliitikud. 
51 õpilasest oli kohal 40 ja aktus algas rahvatantsudega, esitati “Kaera Jaan” ja “Oige ja vasemba” Arno Sokk’i juhatusel.
Lõpetajad istusid  rahvariide vööde ja karikakardega kaunistatud lauas. Kooli kaasjuhataja Virve Jõks Lane tervitas kõiki ja kaasjuhataja Teve Guerra luges ette praost Uudo Tari kirja, milles ta tuletas kõikidele meelde, et Jeesus Kristus armastab neid ja tema samuti. Tunnustamaks lõpetajate saavutusi kinkis Lexingtoni Ave. Kogudus koos praost Tariga igale lõpetajale Rein Lepiku DVD “Imeline lihtne maa – Eestimaa.”  Jaanus Kirikmäe, Eesti Vabariigi Peakonsul New Yorgis, soovis õpilastele õnne ja edu, kinkides neile Mart Laari raamatu “101 Eesti ajaloo sündmust”.   Eesti Kooli juhatus on neile mõlemile tänulik kooli eesmärkide toetamise eest. 
Lõpuklassi õpilased jagasid oma muljeid Eesti Koolist. Neile kingiti lilled  ja Eesti Kooli aastaraamat, kus ilmus 175 Riina Nanits Sõrra (Eesti Kooli veebilehe toimetaja) võetud fotot Eesti Kooli üritustest 2005 aastast saadik; selle oli koostanud Virve Jõks Lane. Õpetajad jagasid tunnistusi ja Karin Kärner kinkis endise juhataja Eduard Kärneri mälestuseks iga klassi parimale õpilasele auhinna:  1. kl. algajad –  Daniela Andrade (õpetaja Tuuli Andrade); 1. kl. oskajad – Mikk Aasmaa (õp. Karina York); 2-3 kl. algajad – Sander Janums (õp. Kaire Abekoon);  2-3 kl. oskajad – Gustav Hansen (õp. Jane Stanton); 4-6 kl. algajad – Heili Carpino (õp. Irja Otsa );  4-6 kl. oskajad – Liisa Balazs (õp. Aime Andra); 6-10 kl. algajad – Alex Hay (õp. Virve Jõks Lane) . 
Toomas Sõrra, lõpuklassi õpetaja, seletas kui hea keemia oli selle aasta lõpuklassis ja et kui ta oma klassi jõudis, tuli päike alati välja. Igale lõpetajale kingiti Eesti laualipp. Toomas oli valinud parimaks lõpuklassi õpilaseks Kirsi Balazs’i ja andis talle kinkekaardi Vaba Eesti Sõna poodi. Kõige püüdlikumaks õpilaseks oli õppejõud valinud Heili Carpino, kes sai ka rahalise auhinna. Irja Otsa pere sponsoreeris "Parima eesti keele rääkija" auhinda ka rahalise kingiga, selle võitis Enely Sokk. 
Kaasjuhataja Virve Lane tänas kaasjuhataja Teve Guerrat, ilma kelleta ta ei oleks kooli kohustusi vastu võtnud; agaraid õpetajaid, toredaid õpilasi ja abivalmis lastevanemaid. Peale eelmainitute tänab koolijuhataja veel New Yorgi Eesti Hariduseltsi, maja mänedzher Katrin Albaz’it, majahoidja Maret Kesküla, kohvikupidajad Katrin ja Erik Veskit ja Vaba Eesti Sõna toimetust.
Aasta jooksul annetasid paljud Eesti Koolile raamatuid: Toivo ja Mary Sari annetasid 6 kastitäit raamatuid Texasest oma vanemate, Heigo ja Ingrid Maud Vildt Sari nimel; Fred Ise, praost ja proua Toomas Vaga, Vaba Eesti Sõna toimetus ja ka teised. Kaasjuhataja Teve Guerra andis Virve Lane’ile roose ja siis lauldi hiljuti Eestist tulnud laulu “Vangile ei meeldi trellid,” millel refrään:  “Mulle meeldib naer, mulle meeldib armastus.  Mulle meeldib kõik see, mis meie sees on kaunis veel.  Mulle meeldib puutumatu loodus, meeldib olla noor.  Ja oma rahvaga mul meeldib olla koos.” Aktus lõppes Eesti hümniga. 
Järgmiseks kooliaastaks on kaasjuhatajad Merike Barborak ja Virve Jõks Lane, kes kutsuvad kõiki tagasi ja uusi õpilasi kooliperega ühinema. 11. septembril algab uus kooliaasta. Esimene koolipäev on tasuta – tulge vaadake, kuidas meeldib! Praegused Eesti Kooli pered, kes tasuvad kooli õppemaksu peale eelregistreerimise tähtaega (15. aug.), maksavad iga lapse pealt  $10 lisa. 
Järgmiseks kooliaastaks otsime lauluõpetajat!  Palun võtke kontakti:  Merike Barborak – telefon  646.750.6872  ja email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. või Virve Jõks Lane – 732.416.0164 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .  Külastage Eesti Kooli veebilehte:  www.estonianhousenewyork.com

Ilusat suve!!
Virve Jõks Lane

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo