Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Lakewoodi Eesti Pühavaimu kirikus

Juba vara hommikul oli koorijuht Andrejs Jansons kohal ootamas oma koori, kelle vaimulik kontsert toimus pühapäeval, 23. mail, 2010. aasta nelipühal Lakewoodi Eesti Pühavaimu kirikus.
Kontsert ses kirikus oli naiskooril esmakordne. Samuti esmakordselt viibis läti päritolu koorijuht Andrejs Jansons selles ilusas kirikus, mida kasutab ka kohalik läti kogudus oma jumalateenistusteks. Altaril olid läti lipuvärviga roosid Helgi Tarmo sünnipäeva puhul ja tema venna Richard Morgeni mälestuseks. Venna matus oli toimunud 24 tundi varem samas kirikus.
Eriti puudutas koorijuhti Endel Kõksi ilus, suur altarimaal, mis kujutab eesti rahva kannatusi, põgenemist, küüditamist, vangistamist ja uutele elukohamaadele saabumist. See on nagu läti rahva põgenemine, märkis koorijuht Jansons, ja tõepoolest on nii eestlased kui ka lätlased ning leedulased okupatsiooni ja sellega kaasunud kannatusi üheskoos läbi teinud või sel teekonnal oma elulõpu leidnud.
Koor harjutas, kiites kiriku akustikat. Ja laul kõlas pühalikult pühakoja avaruses.
Jumalateenistusel teenis koguduse abiõpetaja Markus Vaga, sest oma õpetaja oli praosti ülesannetes teenimas E.E.L.K. Los Angelese koguduse leeripühal.
Koori kontserdiosa oli jagatud kaheks. Alustati kolme nõudliku lauluga: J.S. Bachi "Mu südames on pühapäev", Dvorak'i "Psalm 23, "Jehoova on mu Karjane"  ja Kalju Raidi "Psalm 86, Jehoova, kuule mind". Suurepärane, võimas esitus oleks teeninud tormilise aplausi, kui poleks oldud kirikus, kus publik pidi peaaegu käte peale istuma, et nad poleks plahvatuslikuks aplausiks avanenud.
Kontserdi teises osas olid Ludwig van Beethoveni "Palve", Grell'i "Motett, Psalm 36" ja Cesar Frank'i "Oh Issand, Püha". Enam ei saadud käsi vaos hoida ja aplaus läks lahti. Kirikulised tänasid oma kätega naiskoori suurepärast esitust. Suured tänud anti edasi hiljem ka kohvilauas.
Oma jutluses käsitles õp. Markus Vaga Issanda Pühavaimu olemust ja toimingut. Teema oli janu Pühavaimu järele, millist janu kustutatakse kirikus, kus kuulutatakse sõnumit Jeesusest Kristusest, kes kuulutas: "Kui kellelgi on janu, tulgu minu juurde. Ma annan temale juua." "Tulge joobuge Pühast Vaimust," kuulutas õpetaja. "Kustutage oma janu, ja jagage Pühavaimu jooki ka teistele, kes siin ei ole," kuulutas pastor. Rõõmus, julgustav ning usukindlust  ning jõudu andev sõnum jäi kirikulistele reisipauna eesolevaks nädalaks ja edasi.
Orelil teenis koguduse organist Maria Star Zumpano, kelle postluudiumi helide järel astus ette koguduse esimees Valter Must, kes andis ilusate tänusõnade saatel väikese "token'ina" tänutsheki koguduse poolt Naiskoori esinaisele Eha Brownell'ile. Helgi Tarmo jagas altarit ilustanud roosid lauljatele ja koorijuhile, Andrejs Jansonsile, kes sai nii punase kui ka valge roosi, läti lipu värvid. Koor laulis siis nii Helgile kui ka Valterile sünnipäeva õnnesoovid, sest mõlema sünnipäev langes 26. maile.
Ilus, meeldejääv ja õnnis teenistus lõppes rõõmsalt kiriku allsaali kaetud kohvilauaga, mille oli valmistanud ja pakkus hällilaps Helgi Tarmo.
Mitmed kutsusid koori tagasi jälle esinema, sest niivõrd nauditava muusikalise elamuse pakkus New Yorgi Eesti Naiskoori esmakordne kirikukontsert Lakewoodis.
Airi Vaga

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo