Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

atlanta kool2

Sünnipäevaratta meisterdamine õpetajate Kairi Kanniku ja Aivi Gramberti juhendamisel. Autor fotod.

 

Möödunud pühapäeval toimus AEK esimene koolipäev, kokku tuli eesti keelt õppima ja harjutama rekordarv väikeseid ja natuke suuremaid õpilasi. Sel õppeaastal katsetame pühapäevahommikusi koolipäevi, lootuses kaasata lapsi, kes laupäeva hommikuti igasugu muude kooliväliste tegevustega hõivatud on.


atlanta koolTund algas tuntud ja tuttava lauluga. Mitmes varasemas artiklis olen maininud, et “Kes aias” on Atlanta laste lemmik. Tegelikult on sellel mängul päris oluline tähtsus: lapsed saavad üksteise nimed selgeks, ilma et igaüks eraldi end tutvustama peaks. Ujedamatele lastele on enesele tähelepanu tõmbamine parajaks väljakutseks. Nii et tore traditsioon jätkub!

 

Seekord õppisid lapsed veel ühe liikumisega laulu selgeks. “Me lähme rukist lõikama” tekitas üksjagu elevust ja segadust, aga võib arvata, et järgmisel korral on igaühel juba plaan valmis, kellega ta koos rukist lõikama tahab minna.


Pärast kõigile ühist osa jagati lapsed jällegi kolme vanusegruppi ja sihtgrupiti planeeritud õppetöö läks õpetajate eestvedamisel ning vabatahtlikest lapsevanem-õpetajate aktiivsel osalusel käima.

 

Koolipäeva lõpetuseks meisterdasid lapsed ühiselt sünnipäevaratta, mille käigus sai muuseas õpitud värve, aastaaegu ning kalendrikuid. Pealekauba said kõik teada üksteise sünnipäevad ja loomulikult laulsime sügisestele sünnipäevalastele õnnitluslaulu. Kavalad õpetajad meil!


AEK tiim (kooli juht Ave Kaegi ning õpetajad Kairi Kannik ja Mae Baets) on kogu õppeaastaks kokku pannud tõsise õppeplaani. Vahetult enne kooliaasta algust liitus meeskonnaga ka hiljuti Atlantasse kolinud Aivi Grambart.

 

Lapsevanemad on samuti sellest aastast aktiivsemalt õpetamisse kaasatud ning eesmärgiks on, et iga vanusegrupiga tegeleks kaks õpetajat. Lastele on uue tegevusena uuel õppeaastal kodutöö. Koju õppida antakse sõnavara või lugemisülesanne.


Algus on tehtud, ootame ja loodame järjekordset edukat kooliaastat!

 

Kevadel räägivad me lapsed sulaselges eesti keeles, ülejärgmisel loevad ja kirjutavad ning mõne aasta pärast sõidavad suuremad Eestisse suvelaagrisse...

 

Veel mõned aastad edasi ja keegi neist astub Eestis ülikooli.

 

Unistada tuleb suurelt!
Tiina D’Souza

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo