Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kotkajärve Metsaülikool toimub sel aastal 21. – 28. augustil. Peateemaks pärimusmuusika, mis peidab endas koos lööklausega „Tahan olla!“ paljugi ürgset,  salapärast ja uurimist väärivat, mida tuleks igal huvilisel ise Kotkajärvele avastama tulla.
Sarnaselt varasematele aastatele  ei puudu teisedki teemad nagu eesti keel ja kirjandus, poliitika, majandus ja palju muud, mis on seotud Eesti ja eestlusega.
Lisaks kohalikele lektoritele ootame arvukalt külalisi Eestist. Lähemalt väärib kindlasti tutvustamist perekond Undusk.  Oma panuse on peale vanemate lubanud anda ka pere nooremad liikmed.
Maarja Unduskit (50), kelle vanemad on Eesti armastatud kirjanikud Jaan Kross ja Ellen Niit, teavad eestlased eelkõige kui naha – ja köitekunstnikku. Vane-mate kirjutamislembus ei ole ka tütart puutumata jätnud. Maarja on avaldanud luulekogu „Tõsimägi“ 1983. aastal ja koostanud raamatu „Päkapikk Ingo. Valitud kohti kirjavahetusest tema sõpradega,“  2009. aastal, mis on omanäoline teos selle poolest, et raamat koosneb kirjadest, mida Unduskite pere lapsed aastate jooksul päkapikk Ingoga on vahetanud. Maarja on illustreerinud raamatuid ja kirjutanud kunstialaseid artikleid. Põhitööna õpetab hetkel kunsti Vanalinna Hariduskolleegiumis.
Metsaülikoolis juhendab ta köitmise huviringi ja peab loengu eesti naha – ja köitekunstist, selle ajaloost ja tänapäevast, põhirõhk on suurel rahvusvahelisel näitusel  „Scripta manent.“  Seekordne näitus sügisel 2010 on pühendatud tuntud eesti helilooja Veljo Tormisele. Tormise looming on saanud ainest soome-ugri rahvaste rikkalikust folkloorist ja loodusest ning ta tähistab 2010. aastal 80. sünnipäeva.
Jaan Undusk (51) on kirjandusteadlane ja kirjanik. Avaldanud romaani „Kuum. Lugu noorest armastusest,“ hulgaliselt kirjandusteoreetilisi artikleid ja käsitlusi („Maagiline müstiline keel“ 1989), näidendeid jt. Jaan  töötab ka Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse direktorina. Ta on Eesti Teaduste Akadeemia liige.
Soov perega teisele poole ookeani reisida on olemas, kuid Jaani kindlast osavõtust Metsaülikoolis kuuleme peagi.
Tütar Marion (25) õpib Viljandi Kultuuriakadeemias lavastajaks. 2010. aasta märtsis lavastas ta Rakvere teatris Andrus Kivirähki lasteetenduse „Kaelkirjak.“  Marionil on juba varasematest õpingutest Eesti Kunstiakadeemia kraad steneograafias. Ilmselt just tänunendele oskustele on Marion Metsaülikoolis läbi viimas õpituba, kus meisterdatakse spetsiaalse tehnikaga nukke teatrimakettide jaoks. Nädala jooksul valmib vahva näitus Metsaülikooli nukkudest.
Tütar Ingel (21) tudeerib Kõrgemas Lavakunstikoolis dramaturgiat. Hoolimata noorest east on Ingel avaldanud näidendi „Taevase rahu otsinguil“ ning kirjutas juba väiksena lugusid laste-ajakirjadesse. Aga mitte ainult, Ingel mängib ka kitarri ja naudib laulmist.
Metsaülikoolis juhendab neiu luuleteemalist eesti keele – ja kõnegruppi.
Metsaülikoolis osalevad veel Unduski pere noorimad liikmed: 16-aastane keskkooliõpilane Liispet, kes armastab joonistada ja kirjutada ning sügisel kooliteed alustav 7-aastane Joosep.
Ootame Teid Metsaülikooli kogu perega!
Lisainfo:
www.eesti.ca/mu
416.421.3812
Maimu Mölder

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo