Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Marylandis Bowie linnas 29. mail toimunud Sõdades Langenute Mälestuspäeva paraad oli selline, mis võib aset leida ainult Ameerikas.
Tiina Ets, Jyri Erik Kork, Jeff Zelek ja Priit Vesilind esindasid seal mitte ainult Eestit ning Washingtoni eesti rahvatantsurühma Pillerkaar, aga ka Bowie Rahvusvahelist Festivali, kus Pillerkaar on viimastel aastatel esinenud.
Eesti rahvariidesse riietatud ja sini-must-valgeid lippe kandvad paraadilised olid järjekorras kiilutud Marylandi osariigi esindajatekoja kandidaadi Shukoor Ahmed’i 50-liikmelise toetajaskonna ja valju trummpõrina saatel vonkleva hiina lohe vahele. Nende ees ülisuurt Bowie Rahvusvahelise Festivali plakatit kandvad daamid olid riietunud ukraina rahvarõivastesse, kuigi kumbki neist polnud ukrainlane.
Paraadi vaatajaskonna reaktsioon oli sageli veider, aga samas ka südamlik. Kord ruttas teele eestlaste käsi suruma panamalane, hõigates „Latvia, jaa-jaa! Venemaa! Ja mis see teine oligi? Armastan teid kõiki!” Rühma jõudes tribüüni ette hakkasid Vesilind ja Ets keerutama ekspromptset valssi, mille peale paraadi teadustaja valjuhääldi kaudu kuulutas, et „Mu daamid ja härrad, see võib olla ainus kord, kui näete eestlasi tantsimas hiina trummilööjate rütmidele!”
Ainukesed teised eestlased, kellega grupp paraadimarsruudil kokku puutus, olid Bowie elanikud Ado ja Kay Valge, eesti lipud käes. Paraadil osalevad Eesti esindajad olidki enne paraadi kogunenud Valgete kodusse ja neile pakuti pärast paraadi seal kerget einet. Eesti oli ainuke, kes oli selles paraadis esindatud riigina. See ehk tõestab, et USA eestlased võivad küll olla oma isamaasse kiindunud, aga samas hoiavad nad aus Ameerika langenud sõjaväeteenistujate mälestust ja on jätkuvalt tänulikud nende toodud ohvrite eest.

Priit Vesilind
(Tõlkinud Tiina Ets)

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo