Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Toronto Eesti koolinoored  lõpetasid oma kooliaasta toreda bussireisiga Chicagosse. Miks suurlinn Chicago?
Kindlasti esimene põhjus oli, et sealset eesti ühiskonda külastada. Kunagi aastaid tagasi tehtud koolireisil ei jõutud Chicago Eesti Majja. Seekord koostas Elle Rosenberg, kauaegne koolikomitee esinaine reisikava, kuhu mahtusid muuseumiavarustes jalutuskäigud, muusikali ,,Million Dollar Quartet” vaatamine-kuulamine-kohtumine näitlejatega, Willis Towerist linnavaate nautimine, parkide ilu nautimine ja lõunane kohtumine Chicago Eesti Majaga.
Koolinoorte kaunid lauluhääled ja hingeminevad laulud täitsid Chicago Eesti Maja saali, kus enne oli pakutud eestilikku maitsvat kolmekäigulist lõunat. Me ei ole kiitustega kitsid, sest meid toitlustati ja võeti ülitoredasti vastu. Lennaku tänud  esimees Mehis Vahtrale  ja teistele tublidele Eesti Maja töötajaile! Meil oli tore retk Chicago Eesti Maja ümbruses ja muidugi maja sees, kus on isegi saun, millega Toronto Eesti Maja küll uhkustada ei saa.
Toronto laulukoori dirigent Reet Lindau-Voksepp kutsus koori toetama klaverimänguga torontolase Charles Kipperi, kes ka parasjagu viibis Chicagos. Minikontsert  eesti lauludest oli tänutäheks võõrustajaile. Koorilaul kõlas väga kaunilt. Aitäh, Reet ja  Charles !
Toronto Eesti koolinoored tänavad ka maailma näinud arhitekt Martin Vahtrat. Ta tutvustas linna ja arhitektuuri bussiaknast vaadatuna, viis meid peale Willis Toweri külastust all-linna ka natukene jalutama. Huvitav oli temaga vestelda õhtusel pidulikul koosviibimisel, kuhu ta oli saabunud koos abikaasa Loraine’iga. Meie seltskond oli selleks ajaks isegi suurenenud, sest Chicago Eesti Maja külastuse ajal kohtuti sõpradega, kellega on oldud Jõekääru suvekodus ja 2009. a. laulupeol Eestis. Anu Pirn, kes elas varem Torontos, tuli nüüd laulu kuulama ja kohtuma Bostonist. Silvi Pirn-Vahtra ja ta lapsed nautisid eesti sõprade seltsi nii restoranis kui Chicago Eesti Maja tutvustades.
Boston, Chicago, Montreal, Quebec City, New York, Washington, Ottawa, Vancouver, Philadelphia, Tallinn. Need linnad on Toronto eesti noorte pildialbumeis ja mälus. 2011.a. eesti kooli reis toimub lennukiga – koolinoorte laulu-ja tantsupeole, juba kolmandat korda Tallinnasse.

Bussireisija Torontost
Eda Oja

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo