Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

chicago laat1Foto: Rita Kopas

 

Chicago Eesti Majas toimus 14. novembril Rahvusvaheline Jõululaat, kus peale eestlaste osalesid veel teised baltlased, skandinaavlased ja sõbrad teistelt maadelt. Juba teist aastat korraldatakse Chicago Eesti Majas Jõululaata, mis haarab kaasa palju osalisi mitmel moel.


Laat oli  lõbus, seal oli võimalik nautida muusikalisi ettekandeid ja tantse rahvatantsugruppidelt erinevatelt maadelt. Jõululaadal sai maitsta jõulujooke ja soovi korral kaasa osta kingitusi ja maiustusi, käsitööesemeid ja muud huvitavat.


chicago laat2Jõululaat Chicago Eesti Maja saalis.   Foto: Marju Eisenberg

 

Eesti Maja suur saal, kuhu müüjate lauad olid valmis pandud, ootas külastajaid juba varahommikul.  Müüjad olid tulnud kohale juba alates kella seitsmest ja katnud lauad mitmekesise kaubaga.


Välja oli pandud Eesti käsitööd, nagu muhu tikandid ja muhu sussid, Eesti nahkehistöö, Läti ja Soome kudumid ja Leedus valmistatud merevaigust ehted. Muuhulgas pakuti käsitööseepi ja oliivipuust tehtud toidu serveerimise riistu, šokolaadi ja muid maiustusi Skandinaaviast ja isegi rootsi limpa leiba. Kaup oli tõsiselt mitmekesine ja huvitav.


Jõululaat kuulutati avatuks kell 10 hommikul ja vahetult peale avamist hakkas saabuma palju külastajaid. Arvestatakse, et meie jõululaata külastas ligikaudu 400 inimest. Samaaegselt toimusid Eesti Maja laval nii tantsu-  kui muusikalised esinemised. Kohe hommikul, kui ilmusid esimesed külastajad, toimus ka esimene esinemine. Marina Veiler mängis klaveripala, mis aitas kohalolijatel meeleolu tekitada.


Ka söökide ja jookide eest oli hoolitsetud. Väljas, katusealuses telgis, serveeriti seljankat ja schnitseli leiba koos hapukapsaga. Hästi maitsva söögi oli valmistanud Kristo Taits abilistega. Veel pärast laata oli võimalik saada kehakinnitust ja kõik kiitsid söögivalikut, mis sobis hästi selliseks ürituseks. Aga ka majas sees pakuti söödavat/joodavat.


Suure saali baaris serveeris Reet Nõmm juba varahommikul kohvi ja pirukaid, lisaks veel veini ja õlut.


chicago laat3Leedu tantsijad.   Foto: Rita Kopas

 

Teise leti taga hoolitses Jaan Karukäpp jõulumeeleolu eest glögi ja piparkookidega. Lõunatunniks oli rahvast rohkesti kohale tulnud ja Nordic Folk Dancers (norra tantsijad) pakkusid külakosti. Norra tantsutrupile järgnes “3rd Sunday Stringband” ja sellele skandinaavia  tantsugrupp “Heimhug.” 

 

Viimase grupina esines Leedu grupp “Grandis”. Tantsijad olid hoogsad ja haarasid ka külastajaid kaasa tantsima.


Jõululaadal oli ka Rita Kopas’e fotode näitus.


Laat oli avatud kella 10-st 5-ni ja tegevuskava oli tihe. Külastajaid käis rohkelt terve päev läbi – kes uudistasid müügilaudu, kes proovisid jõulusööke ja -jooke ja nautisid ettekandeid laval.


Kell 5 lõppes laat, lauad koristati ja saal muudeti kiirelt ümber, sest kella 7-ks oli välja kuulutatud “Curly Strings” kontsert. Veel oli võimalik kehakinnitust varuda ja klaveri vahepalaga lõbustas külalisi Dr. Imre Pagi kontserdi oote ajal.


Veidi pärast kella 7-t algas “Curly Strings” kontsert ja see muusika kutsus kohalolijad tantsima. Saal oli rahvast täis ja oli näha, et publik nautis muusikat. Tantsupõrand oli tihedalt kasutusel ja pidu kestis hilisööni.


chicago laat4Janne Dombrowski müüb muhu susse.  Foto: Rita Kopas

 

See üritus oli tõesti hästi õnnestunud. Tuleb kiita peakorraldajat Liivika Koren'i, kes juba teist aastat juhendab sellist suurt ettevõtmist, mis mitte ainult ei ole olnud tulutoov Chicago Eesti Majale, vaid ka igati lõbus ja tore üritus kõigile osalejatele. Loomulikult oli Liivikal palju abilisi, kes annetasid oma tööjõudu ja aega selleks ürituseks. Suure töö tegijate hulgas olid  Ille Sutt, Eve Tarm (ettekanded), Sirje Press (dekoratsioonid, parkimine), Janne Dombrowski, Veronika Ossul (esinejad), Rita Kopas, Kristina Jakobson, Marina Veiler (ettekanded), Marju Mari, Merike Adams, Katrin Tullinen, Pille Armpalu McQuillen, Kaia McCarthy (sissepääs), Hilja Pikat (müüjad), Kristo Taits (toitlustus). Loodame, et kõigil ka järgmisel aastal jätkub energiat seda toredat üritust läbi viia. Ja Liivika Koren'ile palju tänu ja jõudu ka edaspidisteks Jõululaatadeks.

 

Hilja Pikat

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo