Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

suuberg

karu

ets

kiive

tari

ederma

vesterstein

rauam1

rauam2

atlanta

saarniit

blumfeld

wallpaper

 

Jõulukombeid üle maailma

 

Austrias murtakse 4. detsembril kirsioks ja pannakse vaasi. Kui see läheb õitsele enne jõululaupäeva, tähendab see head õnne ja isegi võimalikku abielu.

 

Tšehhis loobivad vallalised naised üle õla kingi. Kui jalats maandub ninaga ukse poole, tähendab see uuel aastal saabuvaid pulmi.

 

Kreekas viskavad poisid seedri- ja tüdrukud kirsioksa lõkkesse. Kelle oks kõige kiiremini põleb, sel tuleb uus aasta õnnerikas ning jällegi ennustavat see abieluõnne.

 

Haitil panevad lapsed jõulupuu alla õlgi täis sussid, lootuses, et Jõuluvana võtab sussi kaasa ning jätab kingitused asemele.

 

Jaapanis on jõulud sarnased valentinipäevale ning kõige populaarsem viis armunud paaridel seda tähistada on… süüa koos õhtust kiirtoidurestoranis KFC! See olla isegi nii trendikas, et jõuluõhtul on vaja laud reserveerida.

 

Mehhikos, Oaxaca linnas nikerdavad pered redistest erinevaid kristlikke Jeesuslapsukese sünniga seotud kujukesi. Parimad pannakse väljanäitusele linna peaväljakule.

 

Filipiinidel kogunevad pered pärast südaöist missat pidulikule söömaajale, kus laua põhitegelane on hiiglaslik juustukera.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo