Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

lotteFoto: Eleri Ever

 

22. oktoobril New Yorgi Eesti Majja sisse astudes oli tunda magusat pannkoogilõhna, kuulda laste rõõmukilkeid ning tunda särisevat energiat, sest külla oli tulemas Eesti armastatud koeratüdruk Lotte.


Mõte korraldada lastekirjanduse päev on olnud südames juba pikemat aega. Väärtustan Eesti kultuuri eksporti Ameerika kultuuriruumi, aga samaväärselt oluliseks pean selle tutvustamist siinsele eestlaskonnale, eriti Eesti-Ameerika päritolu lastele. Lapsed on meie tulevik ja olen siiralt rõõmus, et sain kaasa aidata killukese Eesti toomisel New Yorki.


Lastekirjanduse päeva raames esinesid illustraatorid Kertu Sillaste ja Gerda Märtens, kes rääkisid huvitavalt oma raamatutest, illustreerimisest ning jagasid õpetussõnu joonistamise kohta. Päev kulmineerus Lotte etteastega, mille juhatasid sisse tema loojad Heiki Ernits ja Janno Põldma.

 

Kunstnikud rääkisid, kuidas Lotte sündis ja seejärel hüüti üheskoos valjuhäälselt saali punase kleidikesega koeratüdruk Lotte. Lottet kehastas laulja Gerli Padar, kes võlus ära lapsed  oma positiivse energia ja rõõmsa tujuga. Tundide vahel said lapsed üheskoos pannkooki süüa, mida spondeeris New Yorgi Eesti peakonsulaat.


Eesti Maja saali seinu kaunistab eesti illustraatorite näitus „Muinasjutt tuleb külla“, kus on esindatud kunstnikud Regina Lukk-Toompere, Piret Mildeberg, Catherine Zarip, Viive Noor, Priit Rea, Kertu Sillaste, Ülle Meister, Urmas Viik ja Mirjam Siim.


Eesti Lastekirjandust sai tutvustatud ka mainekas lastemuuseumis Sugar Hill Children’s Museum of Art & Storytelling ning Torontos.


Reis Ameerika Ühendriikidesse ja Kanadasse sai teoks tänu Kultuuriministeeriumile, Kultuurkapitalile ning Eesti Lastekirjanduse Keskusele.


Tänud muinasjutulise päeva eest artistidele, koostööpartneritele ja sponsoritele!

 

Kristi Roosmaa Tootell,


Kultuuriministeeriumi kultuurireferent New Yorgis

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo