Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

leeripaev1Noored altari ees koos õpetajaga. Vasakult: Linnea Anu Tõõtsov, Tia Mai Puskar, Lilly Olivia Aasmaa, Markus Truumees ja Aleksander Ilmar Aasmaa.   Foto: Ulla Vinkman

 

leeripaev2Leerinoored pidulauas Lakewoodi Eesti Majas. Vasakult: Linnea Ann Tõõtsov, Aleksander Ilmar Aasmaa, Lilly Olivia Aasmaa, Markus Truumees ja Tia Mai Puskar. Ees leerinoortele kingitud õnnitluslilled.   Fotod: Ulla Vinkman

 

Ilus noorte leeripüha, laupäev 21. oktoober, oli ilma poolest vihmane ja külmalt tuuline. Kuid ilmade valik pole meie enda teha. Rõõmsad noored olid juba vara kohal ilusas eesti kirikus, kus toimus viie noore usutunnistamine ja konfirmatsioon eesti koguduste liikmete ees.


leeripaev3Leeripeost osavõtjaid Lakewoodi Eesti Majas.

 

Koguduse õpetaja, piiskop electus Thomas Vaga oli peaaegu aasta aega andnud leeritunde kirjalikult ja nädal aega leerilaagris Long Islandi Eesti Kodus. Orelil teenis Lakewoodi Pühavaimu koguduse organist Maria Star-Zumpano ja leeripäeva fotograafina Ulla Vinkman. Kiriku altar, altariesine, leerinoorte pinkide otsad ja kirikutrepid olid rikkalikult kaunistatud leerinoorte vanemate toodud lilledega.


Jumalateenistus algas võimsa koraaliga “Jehoova, Sulle tahan laulda”. Pärast algussalme kogunesid leerinoored: Tia Mai Puskar, Lilly Olivia Aasmaa, Linnea Ann Tõõtsov, Aleksander Ilmar Aasmaa ja Markus Truumees altari ette.

 

Oma kõnes leerinoortele rõhutas õpetaja püha ristiusu tähtsust igaühe eluteel ja Jeesuse Kristuse vastuvõtmist juhatajaks eluteedel. Veenvalt tunnistasid noored oma usku Jumalasse, Tema Pojasse, Jeesusesse Kristusesse ja Jumala Püha Vaimusse. Pärast seda palus õpetaja noortel pöörata näoga koguduse poole ning tutvustas noori ja manitses kogudust pidama meeles uusi eesti koguduse liikmeid oma eestpalvetes. Pärast Issanda Püha Õhtusöömaajast osasaamist siirdusid noored koos perekondade ja külalistega koosviibimisele Lakewoodi Eesti Majja.


Pidulikku õhtut juhatas Aino Liis Tõõtsov. Palvuse pidas õpetaja Thomas Vaga. Leerinoorte nimel tänasid Linnea Ann Tõõtsov ja Aleksander Ilmar Aasmaa südamlikult oma leeriõpetajat, leerilaagris abiks olnuid, oma vanemaid ja neid õnnitlema tulnud külalisi. Ilus ja õnnistatud leeripäev tuletas mitmetele meelde nende oma leeripüha. Sel leeripäeval õnnistatud noored lisasid oma mälestuste mosaiiki mitmeid ilusaid mälestustükikesi.

 

Leeripäeva programmis sai lugeda ristivanemate mälestusi oma ristilastest ja häid õnne- ja õnnistusesoove  noortele kristlastele.


Airi Vaga

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo